Postitused sildiga “Varia”.

Koduleht on suhtluskanal — mitte muuseum. Seega peab sait pidevalt uuenema, edasi arenema. Igapäevased tegevused peavad omakorda olema maksimaalselt lihtsad läbi viia. Kohe kui uuendus on vaevarikkam kui saapapaelte kinnipanek — või hullemgi veel, nõuab kolmandate inimeste füüsilist sekkumist — jäetakse töö tegemata ja koduleht vajub pulstunud topisena interneti hämarasse taganurka. 

Veebis ringi vaadates ja erinevaid teenuseid otsides satume me tihti lehtedele, mille sisu on vananenud, kontaktid aegunud või pole kõiki pakutavaid teenuseid ja tooteid üles pandud. Siin on harva tegemist leheomaniku laiskusega. Teemasse süüvides selgub enamasti, et saidiomanikul lihtsalt on keeruline muudatusi teha. 

Isiklik kogemus: Väikeettevõtjana võtsin ma kunagi esmalt kasutusele WordPressi, kuna teisi valikuid kuskilt ei paistnud. Tundus, et kõik saidid maailmas jooksevad WP peal. Sait sai üles kuid jäi ajapikku unarusse. Lehe haldus ja ülalpidamine – majutused, domeenid ja igasugu lisavidinate juurdepookimine oli suht tüütu. Versiooniuuendustest rääkimata. Ja seda kõike tavakasutaja seisukohast, kelle kirg ei ole tehnoloogiauuenduste sügavustes surfamine. 

2008 leidsin ma pooljuhuslikult Edicy. Kogu saiti selle peale kolima sundis mind tõik, et töörista kasutus oli esimisesest sammust peale loogiline ja arusaadv. Kõik muudatused ja selleks vajalikud tööriistad olid varasemast tuttavad. Sellevõrra kahanes ka ebakindlustunne iga järgmise sammu ees. Kasutuskogemus oli tuttavlik – Word, Open Office ja TextEdit! Ei mingeid vahevaateid vaid kõik muudatused toimuvad otse lehel minu silme all. 

Iga tööriiataga kaasneb õpikurv. Viimast saab oluliselt lühendada varasemate osksute baasilt loodud assotsiatsioonide varal. 

Vaadates täna teemat arendajate ja disainerite seisukohalt, saan ma aru, miks paljud eelistavad kliendile saidi ülespanemisel WordPressi või ka omaloodud sisuhaldusi – mugavus! Saidi ülesseadmine ei tähenda õpikulu ja töö saab tellijale üle anda kiiresti.

Aga arendaja ja lõppkasutaja mugavus ei ole alati kattuvad. Või olgem ausad. Enamasti ei ole nad kattuvad. 

Kui Sina arendajana näed, et sinu klient vajab hõlpsasti muudetavat saiti, siis paku talle selline tööriist või ehita sait nii et inimene iga kord ei tunneks enne lehe muutmist külma higi oma otsaesisel. 

Ku Sina tellijana näed, juba eos, et pakutav ületab sinu oskused, siis ütle see välja ja kindlasti on olemas sulle tasku- ja jõukohane lahendus.

Suur hulk tavakasutajaid peab veebi ja kodulehe haldust siiani müstikaks, kuna üldine kasutuskogemus on tihti keeruline ja kohmakas. Puutudes kokku erinevate kasutajate ja arendajatetega näen ma valdkonna köögipoolt – tellija rahakott ja arendaja töötasu on kodulehe tellimisel pöördvõrdelises suhtes. Tellijal on raha vähe ja disainer ning arendaja hindab oma aega ning oskusi. Samas ei anna tellija endale tihti aru, et kiire ja odav lahendus ei pruugi seda olla pikas perspektiivis.

Kas veebis olevate katkiste saitide, raisatud aja ja raha eest vastutavad nende omanikud või loojad? Ilmselt mõlemad. Üks pole osanud küsida ja teine pole taibanud lõppkasutajale mugavamat lahendust pakkuda. Ebamugavustunne toidab tavakasutajate seas müüti, et koduleht on tuumateadus ja kohutavalt keeruline ettevõtmine. Ei ole. Saage üle. Maailm on mitmekesisem ja seal on kohta erinevate oskustega inimestele. 

Loe lisaks: 

Oletused 

Juhtusin hiljuti paari meie kasutajaga vestlema teemadel disain ja kasutajakogemus ning sealt jäi kummitama, et disainina käsitletakse pahatihti pilti ja vormistust – fassaadi kui soovite. See, kuidas kodulehe ja laiemalt toote või teenuse funktsionaalsus kujuneb ja lõppkasutajale rakendub, tavamõistes disaini alla ei loeta. 

Olin sellest tõdemusest üllatunud ja endas pettunud. Üllatunud, kuna disaini olemusest on viimastel aastatel kõikjal palju juttu olnud ja pettunud seetõttu, et ma ei olnud suutnud oma igapäevase tegevusega neid inimesi varem õigetele jälgedele suunata. 

Disain

Niisiis! Disainist rääkides räägime me tervikust. Teadlikult juhitud protsessist, kus vorm tuleneb funktsioonist. Kodulehe puhul tervikust, kus lõppkasutajale nähtav tekstist, fotodest, värvidest või graafilistest detailidest koosnev lahendus suunab lehe külastaja kiiresti talle vajaliku infoni. Teisalt võimaldab hea disain lehe omanikuna teha muudatusi ja täiendusi lihtsalt ja mõistliku ajakuluga. Sobitudes sealjuures erinevatele seadmetele ja toimides kõigis veebilehtisejates ehk brauserites. 

Koduleht ei ole lihtsalt ilus pilt, mis suvalises kohas klikkides teeb “midagi” ja hea õnne korral juhib teid ka soovitud tulemini. Koduleht on terviklikult ja mugavalt struktureeritud info teie ettevõtte kohta, mis viiakse kiiresti lõppkasutajani läbi hea visuaalse lahenduse. Visuaalne lahendus ja teie teenuse või toote essents koorub aga koostööst disaineriga.

Disain algab kogemusest, mille osaliseks saate esmasel kohtumisel disaineriga, ning päädib igapäevase kasutusmugavusega teie kodulehe kasutusel.

Klient

Sisuliselt on kodulehe tellimine võrreldav uue kingapaari, töötooli või ka auto ostmisega – king ei tohi hõõruda, toolil peab saama istuda ja lühikesteks linnasõitudeks ei ole mõistlik osta Hummerit. Disain tähendab ka kasutusmugavust, mis põhineb kodulehe sisuhaldussüsteemil. Sisuhaldustööriist peab võimaldama teil oma kodulehel käepärasel moel muudatusi teha – kodulehte ei saa ehitada nii, et tellija ei ole pidevalt selle juures ega katseta läbi pakutud lahendusi. 

Kaasaegsete tööriistadega ei ole igapäevane kodulehe haldus palju keerulisem, kui e-kirja saatmine või tekstidokumendi vormindamine. Igal endast lugupidaval veebibürool võiks olla lehtede ülesseadmiseks rohkem, kui üks tööriist varuks. 

Tellijana peate teie oma võimalustest teadlik olema. Kui teile valikuid ei tutvustata ega põhjendata, siis mõelge hästi järele, kas teile pakutakse parimat või kiireimat lahendust – kiireimat just veebibüroo ning mitte teie, kui tulevase omaniku ja lõppkasutaja seisukohast. 
Kui pakutu on ebamugav, peaks teie selle ka välja ütlema. Kindlasti leidub mõni parem inimese mõõtu lahendus. 

Segadus

Pole olemas rumalaid küsimusi – küll aga on olemas rumalad vastused. Meistri tunneb ära kannatlikkusest ja rõõmust, millega ta oma töö olemust teile tutvustab. Kliendi ja tellijana on teil alati õigus piinlikkustundeta pöörduda teenuse või toote pakkuja poole detailides, mis jäävad selgusetuks. Seda alates võõrastest terminitest hinnapakkumises mille taga on keskmisest suuremad numbrid kuni lehe avalikustamisele eelneva viimase nupuvajutuseni. 

Jätate küsimused esitamata või lepite vastuse asemel iroonilise üleoleva kalambuuriga, leiate end hommikust hommikusse ärkamas päeva mida raamib "hõõruv king, valutav selg ja parkimiskohtade nappus". Kumulatiivsetest kuludest rääkimata. 

"Tere. Kuidas ma saaksin oma Edicy saidil e-poe teha?" – küsimus, mida kuuleme vähemalt kord päevas. Hea uudis on see, et Edicy peal on juba mitmed e-poed. Kui su soovid ei ole väga spetsiifilised saad ka sina kerge vaevaga oma veebipoe Edicy peale ehitada. Näiteks, üks populaarsemaid netikauplusi Edicys on Mileedi lillekuller:

Mileedi — saadi lilled internetis

Mida e-pood endast kujutab?

E-pood on "tavalisest" poest tehnlise lahenduse poolest mõnevõrra keerukam. 

Peamiselt on e-poe juures tarvis kolme lisavõimalust: 

  1. toodete näitamine;
  2. tellimuste esitamine;
  3. tasumise võimaldamine.

Kõik see on juba Edicys olemas.

Suuremad ja mahukamad e-poed vajavad muidugi mõnevõrra enamat, mida ei Edicy ega teised lihtsad veebiehitajad ei võimalda — laoseisu jälgimist, CRM-ühendust, logistika lahendamist ja integratsiooni raamatupidamisrakendustega.

Tõenäoliselt ei otsi sa praegu aga mootorit oma hiiglaslikule miljonikäibega kaubandusketile. Pigem oled sa väikeettevõtte juht, kes soovib oma ärile veebipoega täiendava müügikanali tekitada.

Niisiis — vaatame järgnevalt, kuidas seda Edicyga teha saab.

1. Toodete kuvamine

Kõige lihtsam võimalus toodete näitamiseks – kui neid ei ole palju – on luua eraldi alamlehed iga toote jaoks. Lisa tootest rääkivaid pilte, galeriisid ja videoid, sisesta tekste, tabeleid ja PDF-faile toote täpsemaks kirjeldamiseks. Too ära ka lingid tootearvustustele või klientide kommentaaridele, tekitamaks su ettevõtte osas usaldust. 

Kui aga soovid müüa sadu tooteid, oleks sul vaja midagi enamat – uued eespool, enimmüüvad esilehel, sorteerimine värvi, tüübi või hinna alusel. Sel juhul vajad sa tootekataloogi. Ka Edicyl on põhjalik tootekataloogi tööriist edasijõudnud kasutajatele olemas. Kui sul on huvi seda katsetada, siis võta meiega ühendust ja me aitame sul asja käima panna.

Teine suurepärane võimalus on Edicy kombineerimine Ecwidiga. Ecwidi epoe-mootor ühendab endas tootekataloogi, hindade halduse, ostukorvi ja makserakenduse.

2. Tellimuse esitamine

Enamik inimesi ostab korraga ühe toote. Paari saapad. Pildi. Maja. Mõnikord õnnestub ka müüa mitu toodet korraga. Kaks pilti? Paar saapaid JA maja? Täiesti võimalik.

Üksiku toote müümist on Edicys võrdlemisi kerge valmis seada. Lihtsalt lisa iga toote juurde vastav makselink.

Kui sa aga soovid võimaldada mitme toote ostmist korraga, tuleks appi võtta ostukorvirakendus – justkui igas supermarketis olevad korvid, kuhu saad hea-parema kokku laduda ning kassas korraga tasuda. Üks suurepärane tasuta tööriist selle jaoks on simpleCart. Kui selle seadistamisega ise hätta jääd, siis küsi meie kasutajatoelt täiendavat abi. 

Kui sa aga valisid Ecwidi oma e-poe tarvis, siis on sul ostukorv juba olemas.

3. Kauba eest tasumine

Tasumist on võimalik lahendada mitmeti – pangaülekande alusel (saadetud arve alusel), pangalinkide vahendusel või PayPali ning krediitkaardi abil.

Krediitkaardi maksed PayPali vahendusel (ja ka PayPali wallet) töötavad Edicyga suurepäraselt ning sa ei vaja täiendavaid teenuseid. Lihtsalt lisa PayPali maksenupp iga toote juurde või kasuta simpleCart'i ning sinu pood ongi valmis. Kui oled mures, et krediitkaart ei ole Eestis piisavalt populaarne, siis Eestis on välja antud üle miljoni krediitkaardi. Ecwid võimaldab küll ka pangalingi kasutamist (meie või nende tehnilise toe abiga).

Kui su äri on üle-Euroopaline, siis võivad sind huvitada ka erinevad otselingid maksmiseks. Taas on Ecwid siin asjalik abimees; paljud kohalikud maksemeetodid on seal juba eelseadistatud.

Ja veelkord – kui sul peaks oma e-poe seadistamisega tekkima küsimusi, siis võta meiega julgesti ühendust ja paneme sinu e-poe üheskoos toimima.

Sinu purustatud Google lingidMõne aja eest kirjutasime blogis, kuidas muuta oma veebileht Googe otsingus nähtavaks, kuid tihti esitatakse meie kasutajatoele ka vastupidine küsimus — kuidas ma oma veebilehe (või veel sagedamini — ainult osa sellest) Google otsingutulemustest eemaldada saaksin?

Lehekülje otsingutulemustest eemaldamiseks võib olla mitmeid põhjuseid:

  • Veebilehel olev info on liiga vara otsingumootorise sattunud (nt firma poolt peagi pakutama hakatava uue teenuse detailid);
  • Leht on veebist kustutatud, kuid lehel olnud andmed on otsingumootorites ikkagi leitavad (nt ekslikult veebis avaldatud info);
  • Info on veebilehel uuendatud, kuid otsingumootori puhverdatud versioon näitab seda ikka veel muutmata kujul (nt firma vanad kontaktid või ekslikult veebis avaldatud info).

Kuidas Google otsingust lehti eemaldada?

  1. Veendu, et soovimatu sisuga leht on eemaldatud või ümber nimetatud
  2. Seo oma sait Google Webmaster Tools kontoga, kuid sa seda veel teinud ei ole
  3. Leia otsingust indekseeritud lehe täpne aadress
  4. Esita Webmaster Toolsi "Remove URLs" tööriista abil lehe eemaldamise avaldus

Info eemaldamist Googlest saad sa ise kiirendada. See käib täpselt samal moel nagu info Googlesse lisamise kiirendamine — Google Webmaster Tools abil. See on Google enda pakutav tasuta veebihalduri tööriist, mis ühildub hästi ka Edicyga.

Lähemalt Google Webmaster Tools'i kasutusele võtmise ning Edicy saidiga sidumise kohta kohta saad lugeda meie FAQ artiklist Kuidas ma saan oma kodulehe otsingumootorite jaoks nähtavaks muuta?.

Andmete Googlest eemaldamiseks on kaks peamist eeldust:

  • Infot sisaldav indekseeritud lehekülg on veebist eemaldatud (st kustutatud) või on lehe aadress (URL) ümber nimetatud ning
  • eemaldamist vajava sisuga veebilehe jaoks on olemas kinnitatud Google Webmaster Toolsi konto.

Googlest eemaldamine uue kodulehe korral

Uut kodulehte ehitades võib juhtuda, et poolik sait saab otsingumootorite poolt indekseeritud juba enne, kui muudatused valmis on. Päris uue kodulehe puhul on sellise ‘lekke’ põhjuseks tihti poolvalmis saidile linkimine või õigemini selle lingi jagamine veebis, nt Facebookis. Samuti aga ka siis, kui link pääseb levima mõnest emailist või Skype vestlusest, kust keegi kolmas selle pahaaimamatult edasi jagab üle veebi selliselt, et see lõpuks ka otsingumootorite nägemisvälja satub.

Enne Webmaster Toolsist eemaldamise taotluse esitamist tuleb probleemne alaleht või sait kas veebist eemaldada või selle aadress ümber nimetada millekski muuks. Ümbernimetamise korral tuleb veenduda, et see aadress uuesti liiga vara otsingumootori vaatevälja ei satuks. Kindlaim viis selleks on kaitsta leht salasõnaga (loe lähemalt, kuidas Edicys alalehti parooliga kaitsta).

Seejärel tuleks leida otsingumootorisse sattunud lehekülje täpne aadress. Täpset indekseeritud aadressi näed näiteks nii, et klikid otsingumootoris probleemsel tulemusel.

Järgmiseks mine oma veebilehe Google Webmaster Tools'i kontole. Seal vali menüüst "Optimization" > "Remove URLs". Avanevas vaates vali "Create a new removal request" ning sisesta oma eemaldatava lehe täpne aadress nii, nagu ta otsingumootoris indekseeritud oli. Järgmisena palub Google sul valida eemaldamise põhjuse. Vali "Remove page from search results and cache". Peale eemaldamise taotluse esitamist läheb tavaliselt mõni päev aega, kuni Google selle rahuldab. Esitatud taotluste staatust saab jälgida samas kohas.

Google otsingust eemaldamise põhjus

Sama meetodit saab kasutada ka siis, kui mõni vana leht (nt vanade teenuste kirjeldusega vms) veebist eemaldatakse, kuid otsingumootoris ikka veel nähtavaks jääb.

Leke lehe uuendamisel

Ka vana lehe ümberehituse käigus on oht, et info saab otsingumootorite kaudu avalikuks liiga vara. Juba Googles indekseeritud veebilehe sisu muutes võib loodav leht olla küll külastajate eest peidetud, kuid piisab vaid ühest "ettevalmistavast" viitest uuele lehele mõnelt juba olemasolevalt lehel ning Google korjabki su uue lehe juba naksti üles.

Ka sellisel juhul tuleb kõigepealt veenduda, et uus sisu poleks enam avalikult kättesaadav. Lisaks lehe ümbernimetamisele ning parooliga kaitsmisele on Edicys võimalus kasutada olemasoleva (vana) sisuga lehe korral ka lehe automaatse avaldamise välja lülitamist. Selleks tuleks lekkinud andmed lehelt eemaldada, lehe sisu avalikustada ning seejärel enne uue sisu tagasi panemist lehekülje automaatne avaldamine välja lülitada.  

Peale seda tuleks toimida sarnaselt eelnevas peatükis kirjeldatule. Otsi üles indekseeritud lehe aadress ja esitada Google Webmaster Tools'i kaudu tema eemaldamise avaldus.

Otsingumootoris puhverdatud sisu

Kuid mida teha siis, kui otsingutulemustes välja tulev info on küll korrektne, kuid Google poolt näidatav lehekülje puhverdatud verisoonis olev info on vana või sisaldab kogemata avaldatud sensitiivset infot? Esimese asjana tasub kutsuda Google esimesel võimalusel saiti külastama ja uut sisu indekseerima (sitemap.xml postitamine).

Goole pakub läbi Webmaster Toolsi ka puhverdatud versiooni uuendamise kiirendamist. Selleks mine oma veebilehe Google Webmaster Tools'i kontole. Seal vali menüüst "Optimization" -> "Remove URLs". Avanevas vaates vali "Create a new removal request" ning sisesta oma eemaldatava puhverdatud lehe täpne aadress nii, nagu ta otsingumootoris indekseeritud oli. Seekord vali eemaldamise põhjuseks "Remove page from cache only".

Eemaldamise taotluse tühistamine

Peale eemaldamise avalduse Google-poolset kinnitamist ei ilmu eemaldatud leht indeksis nähtavale vähemalt 90 päeva jooksul. Kui leht vastaval aadressil on peale 90 päeva möödumist otsingumootorile nähtav, siis võib Google ta uuesti indekseerida. Kui kustutatud aadressil olev sisu on vaja siiski selle 90 päeva sees taas otsingumootoris nähtavaks teha, saab seda teha samas kohas.

Otsingumootorist eemaldatud lehe taas indeksisse saamiseks mine oma veebilehe Google Webmaster Tools'i kontole. Seal vali menüüst "Optimization" -> "Remove URLs". Järgnevas nimekirja vaates vali paremal tabeli kohal olevast menüüst "Show: Removed". Otsi üles leht mille indeksist eemaldamist soovid tühistad ning vajuta "Reinclude". Vastavalt Google poolt toodud andmetele peaks leht uuele kujul indeksisse ilmuma 3-5 tööpäeva jooksul.

Kustutatud aadressi Google indeksisse tagasi panemine pa

Millal EI tohiks eemaldamise tööriista kasutada

Google on välja toonud ka mõned olukorrad, kus eemaldamise tööriista kasutamine ei ole soovitatav.

  • Kui otsingutulemuses on tulemusi, mis viitavad äsja kustutatud lehtedele. Google eemaldab kustutatud lehed ise normaalse uuendamise käigus.
  • Soov alustada oma saidiga nö "puhtalt lehel" (nt kui saidi domeenil oli varem teine omani). Selleks otstarbeks saab Google-le esitada taotluse uuesti saidi läbi vaatamiseks.
  • Soov näha otsingumootoris "õiget" versiooni. Nt proovides otsingumootoris näha ainult aadresse "mysite.com" ning eemaldada "www.mysite.com" versioonid on tulemuseks ka ilma "www" versiooni eemaldamine.

Hea teada

Kui su veebileht kasutab mitut aadressi (nt mywebsite.com, mybrand.eu), siis tuleks kindlasti kontrollida otsingutulemusi ka teiste aadressite kohta ning vajadusel korrata eemaldamise protseduuri ka teiste aadressite jaoks.

Ei tasu unustada ka seda, et on ka teisi otsingumootoreid peale Google ning Google otsingust lehe eemaldamine ei eemalda indekseeritud infot neist.

Veebileht on sinu või sinu firma internetis nähtavaks tegemiseks lihtsaim ja olulisim vahend. Samas peamine põhjus, miks veebileht tegemata jääb, on teadmatus, mida sinna kirjutada ja milliseid sisulehti ehitada.


Üldises plaanis on enamikul veebilehtedel sama struktuur. Edicy kautajate tarbeks oleme pihtahakkamise lävendi kergemaks teinud lisades standardmallidele universaalse algstruktuuri. Lisaks aitavad ettekirjutatud tekstid mõista, mida ja kuhu võiks kirjutada.

Mis on siis see universaalne veebilehe struktuur ja sisu mida pea kõik saidid algul sisaldavad?

Esileht.

Koosneb järgmistest osadest: 
  • Ettevõtte nimi või logo;
  • Pealkiri või loosung (peaks kirjeldama, mida teed või pakud);
  • Lühike lõik teksti, mis kirjeldab ettevõtet või selle tegevusvaldkonda. Mõistlik tekstipikkus võiks olla selline, mis nutitelefoni ekraanile korraga ära mahub;
  • Keskne illustratsioon. Igati mõistlik on esilehel tuua sisse ettevõtte identiteeti kajastav foto. Sobivaid pilte võib leida soodsalt ja lihtsa vaevaga pildikataloogi teenustest nagu iStockPhoto. Vajadusel võib sealt leida koguni ka sobivad kujundid logo tarbeks;
  • Peamenüü linkidega esimese astme alalehtedele ning keelemenüü saidi keelte vahel navigeerimiseks;
  • Jalus või külgriba kontaktandmetega.

Tooted või tehtud tööd.

Kui sul on rohkem kui üks toode (või teenuseäris — tehtud töö), siis on mõistlik teha eraldiseisev toodete või valminud tööde leht. Igal toode või töö peaks ka olema iseseisval leheküljel et kasutajad saaksid jagada sellele otselinke. Tüüpiliseim esitlusvorm igal objektil on nimi, kirjeldus, mõned pildid ja tegutsemakutsuv nupp ostmiseks, jagamiseks või mõneks teiseks soovitavaks tegevuseks.

Kontakt.

Eraldiseisev kontaktileht on mõistlik kuna su ettevõtet Googlest otsides tuleb see tõenäoliselt otselingina välja. Samuti peaks kontaktidest lühem versioon olema iga lehe jaluses. Edicy standardmallidel on jaluse ala jagatud kõikide lehtede vahel. Sisestades jaluse ühel lehel on see automaatselt kõigil lehtedel.

Blogi ja uudised.

Üks olulisemaid asju peale kontaktide, mida kasutajad sinu kohta uurivad, on sinu suhteline aktiivsus või passiivsus. Veebilehed kus midagi ei toimu, võivad vaatajale jätta mulje äri hüljatusest. Passiivselt ettevõttelt koostööd otsima ei hakata.

Lihtsaim moodus selle eelarvamuse vastu võitlemiseks on teha uudiste või blogi jaotus, mida võiks uuendada vähemalt kord kuus. Pikki romaane pole vaja sinna kirjutada. Kliendid tahavad lihtsalt teada, et sa oled elus ja sul läheb hästi. Häid blogipostitusi saab toota ka kergema vaevaga, kui esmapilgul tunduda võib. Näiteks nii, et lingid enda valdkonnaga seotud artiklitele meedias, lisades neile omalt poolt lühikesi kommentaare.

Kõik mis sa saidi ehitamisega pihta hakkamiseks nüüd tegema peaksid, on Edicys registreerumine. Edasi juhendab süsteem sind juba ise selles suunas, et  oma kodulehe minutitega loodud saaksid.

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse