Saturs

Saņemiet palīdzību īsā laika sprīdī vai arī dalieties ar padomiem mūsu forumā, vai arī sazinieties ar mums pa e-pastu: support@edicy.com

Saturs

Esmu nomainījis savas lapas saturu, taču apmeklētāji šīs izmaiņas neredz.

Tas nozīmē, ka lapas publicēšana ir atvienota. Lai to atjaunotu, dodieties uz „Iestatījumi” → „Lapa” un pārbaudiet lauciņa „Automātiska lapu atjaunināšana” statusu.


Kā es varu pievienot savai lapai attēlu?

Kad Jūs veicat lapas rediģēšanu, tekstu redaktorā uzklikšķiniet uz „Ievietot attēlu” ikonas (maza rīku josliņa ar treknrakstu, slīprakstu un apakšpunktu ikonām). Attēlu izvēlne parādīsies lapas apakšā. Vai nu izvēlaties no tiem attēliem, kurus esat jau augšuplādējis, vai arī klikšķiniet „Pievienot”, lai augšuplādētu jaunu attēlu. Dodieties atpakaļ uz lapas tēmu un noklikšķinot norādiet vietu, kur vēlaties, lai attēls atrastos. Pēc tam Jūs varat ievilkt attēlu lapā no attēlu izvēlnes.
Drag and drop image

Esmu savā mājas lapā augšuplādējis vairākas bildes, taču, kad es lapu apskatu, bilžu parādīšanās prasa ārkārtīgi ilgu laiku.

Kad Jūs uzklikšķināt uz attēla, attēlu rīkjosla parādās blakus tekstu rīkjoslai. Izmantojiet automātisko pielāgošanas rīku, lai attēls lapā varētu precīzi piemēroties pieejamajam izmēram, vai arī izmantojat griešanas un izmēru rediģēšanas rīkus, lai attēlu samazinātu.
Image toolbar

Kā es varu pievienot saiti saviem augšuplādētajiem failiem (bildēm, dokumentiem)?

Lai pievienotu saiti kādam no augšuplādētajiem failiem, vispirms ierakstiet tekstu, kuru vēlaties saitei piešķirt. Tad uzklikšķiniet uz „Ievietot saiti” teksta redaktora rīkjoslā, lai atvērtu rīku saišu pievienošanai: tiklīdz Jūs sāksiet rakstīt faila nosaukumu, Jums tiks piedāvāts saišu saraksts augšuplādētajiem failiem. Noklikšķiniet uz jebkuru no tiem, lai pievienotu saiti tekstam. 
Link to file

Saites var pievienot arī failiem, ievelkot kādu no failiem no „Faili” izvēlnes iekš teksta lauciņa (attēlu failiem šī opcija nestrādā).
Drag and drop link to file

Kā es varu nomainīt fonta krāsu?

Mūsu dizaineri katrai tēmai ir izvēlējušies vispiemērotākās krāsas, taču vēl personalizētākai pieskaņai dizainu vai CSS failus Jūs varat sev pielāgot, vai arī krāsu nomainīt HTML kodā.

Kā es varu pievienot savai mājas lapai meklēšanas lauciņu?

Dodieties uz „Iestatījumi” → „SEO” un aktivizējiet „Rādīt meklēšanas lauciņu”.

Es esmu aktivizējis meklēšanas lauciņu caur saviem lapas iestatījumiem, bet tas manā mājas lapā neparādās.

Meklēšanas lauciņi ir pieejami tikai tad, ja ir pielietots kāds no Edicy dizainiem. Pielāgotajos dizainos šis lauciņš neparādās. Taču, ja Jūs esat izvēlējies kādu no Edicy dizainiem, lapas apakšā uzklikšķiniet uz ikonas „Dizains” un izvēlieties esošo dizainu vēlreiz, lai to atjaunotu.

Vai ir kāds rīks, ar kura palīdzību pievienot tekstam tabulas un tās rediģēt?

Jā, Edicy ir tabulu rīks, kurš ir pieejams teksta redaktora rīkjoslā noklikšķinot uz „tabulu rīks” pogas. Pēc tam Jūs varat izvēlēties tabulas vēlamo lielumu. Arī vēlāk Jums būs iespēja tabulu rediģēt, tai pievienojot līnijas un kolonnas, un ievadīt tajā datus.
Table tool

Kā es varu pievienot savai mājas lapai Youtube video failu?

Lapā, kuru rediģējat, teksta redaktora rīkjoslā uzklikšķiniet uz ikonas „Pievienot video”. Tad vienkārši iekopējiet video faila web adresi vai arī pievienojiet YouTube video faila kodu pop-up uzpeldošajā logā un uzklikšķiniet „Ievietot”. Jūs varat arī pievienot video failus no Vimeo, Dailymotion un Metacafe.
Insert video

Kā es varu atsaukt izmaiņas savā mājas lapā?

Šī opcija drīzumā būs pieejama, un, kad tas notiks, mēs par to informēsim.

Kas ir satura veidnis?

Satura veidnis ir laukums, kurā Jūs varat izveidot tekstu lauciņus, formas vai galerijas. Vienā lapā ir iespējams pievienot vairāk kā vienu satura veidni.
Content block

Kā es varu pievienot formas/galerijas/teksta lauciņus?

Ja Jūs vilksiet kursoru pāri zonai tieši zem esošā satura laukuma, parādīsies izvēlne – Jūs varat izvēlēties pievienot tekstu, galeriju vai formu.
Add new content block

Kā es varu izdzēst formas/galerijas/teksta lauciņus?

Ja Jūs vilksiet peli uz satura veidņa kreisā augšējā stūra pusi, Jūs ieraudzīsiet divas ikonas: miskastes kastīti un četru pušu bultas. Uzklikšķiniet uz miskastes kastītes ikonas, lai noņemtu satura veidni.
Delete content block

Kā es varu izmainīt satura veidņu secību?

Ja Jūs vilksiet peli uz satura veidņa kreiso augšējo stūra pusi, Jūs ieraudzīsiet divas ikonas: miskastes kastīti un četru pušu bultas. Uzklikšķiniet uz bultu ikonas, lai varētu pārvietot satura veidni. Neaizmirstiet, ka Jūs varat mainīt vienīgi secību, kādā veidnes ir izliktas, bet ne to atrašanās pozīciju lapā.
Reorder content block

Tieši kāda ir formu funkcija?

Formas var aizpildīt apmeklētāji, ļaujot Jums ievākt atsauksmes par savu mājas lapu.

Kā es varu pievienot vai noņemt lauciņus formās?

Lai pievienotu jaunu lauciņu, uzklikšķiniet uz attiecīgās formas un izvēlieties lauciņa veidu, kuru vēlaties pievienot formas iekšienē un kas atrodas blakus teksta redaktora rīkjoslai. Lai lauciņu noņemtu, velciet kursoru pāri augšējam kreisajam stūrim. Parādīsies ikonas, kas Jums ļaus mainīt lauciņu secību (uzklikšķinot uz četru pušu bultām) un noņemt nevajadzīgos lauciņus (noklikšķinot uz mazās miskastītes ikonas).


Kā es varu nomainīt formās esošos lauciņus?

Vienkārši uzklikšķiniet uz esošā lauciņa. Atvērsies papildus panelis, kurš sniegs iespēju izmainīt lauciņa īpašības.
Change form field properties

Kādā veidā ir iespējams piekļūt apmeklētāju aizpildītajām formām?

Jūs varat apskatīt formas caur „Iestatījumi” → „Formas”, vai arī Jūs varat veikt iestatījumus, lai formas tiktu nosūtītas Jums uz e-pastu, ievadot savu e-pasta adresi pie „Formu uzbūve”. 

See all tickets
Jūs arīdzan varat apskatīt publicētos ierakstus, noklikšķinot uz formas laukuma un pop-up uzpeldošajā izvēlnē izvēloties „Iestatījumi”. Noklikšķiniet uz „Rādīt ierakstus”, lai apskatītu visus publicētos ierakstus. Uzklikšķiniet uz „veiksmīgi” vai „neveiksmīgi”, lai dotu tālākus norādījumus citiem apmeklētājiem, kas pildīs šo formu.
Show entries


Kā es varu pievienot lapai saiti?

Izvēlieties tekstu, kuru vēlaties pārvērst saitē, un uzklikšķiniet uz rīka „Ievietot saiti” (Abc ikona). Kad parādīsies lauciņš, ierakstiet vēlamās lapas adresi, e-pasta adresi vai arī apakšlapas, vai augšuplādēta faila nosaukumu un izvēlnē uzklikšķiniet uz attiecīgās saites, lai to pievienotu.
Link to page

Kā es varu rediģēt vai noņemt esošu saiti?

Uzklikšķiniet uz esošas saites un atvērsies laukumiņš ar iespējām „Rediģēt” un „Noņemt”.
Remove a link

Kas jādara, lai saite atvērtos jaunā logā?

Saišu rīkā papildus saišu izvēlnei Jūs ieraudzīsiet ikonu ar zaļu bultu. Uzklikšķiniet uz šīs ikonas, lai saite atvērtos jaunā logā, vai arī uzklikšķiniet uz saites nosaukuma (uzraksta), lai tā atvērtos tajā pašā logā.
Open the link in new window

Kā es varu izveidot saiti attēlam?

Uzklikšķiniet uz attēla un tad uz rīka „Ievietot saiti” (Abc ikona). Pēc tam Jūs varat norādīt saites galamērķi.
Make linking image

Vai ir kāda mape, kurā glabājas visi mani attēli un faili?

 Jūs varat apskatīt visus savus augšuplādētos attēlus, pievienojot „/photos” savas URL adreses beigās, piemēram, manalapa.edicypages.com/photos, un visus savus failus, ja pievienosiet „/files” adreses beigās, piemēram, manalapa.edicypages.com/files. 

NB! Lūdzu, ņemiet vērā, ka faili, kas tiek augšuplādēti iekš Edicy, ir pieejami visiem lietotājiem. 

Kā es varu noformēt attēlu tā, lai teksts to ieskautu?

Šī iespēja nav automātiska, kad attēls tiek ievilkts teksta laukumā, tāpēc Jums ir jānovieto attēls pa labi vai pa kresi. Uzklikšķiniet uz attēla un teksta redaktora rīkjoslā izvēlieties rīku „Līdzināt” un tad izvēlieties attēla pozīciju (pa labi vai pa kreisi). 
Wrap text around image
Attēla centrēšana notiek savādāk, jo HTML iestatījumi to neatbalsta: Jums ir jāiezīmē arī teksts pirms un pēc attēla, pirms piemērojat opciju „Centrēt”.

Kā es varu nomainīt attēlu izmēru?

Pēc attēla ievilkšanas teksta laukumā, Jūs to varat rediģēt (mainīt izmēru, apgriezt, pagriezt, noņemt labojumus): uzklikšķiniet uz tā, lai atvērtos attēlu rīkjosla (blakus teksta rīkjoslai), tad izvēlieties rīku „Mainīt izmēru”, lai nomainītu attēlam izmēru pavelkot tā stūrus. Uzklikšķiniet „Piemērot”, lai saglabātu jauno izmēru, vai arī uz bultu ikonas, lai atceltu izmēra maiņu. 
Resize image
Resize image - properties menu
NB! Šis rīks iedarbojas uz attēlu oriģinālajiem izmēriem, mainot tā lielumu un/vai izmērus. Tas nozīmē to, ka, ja tas pats attēls ir izmantots arī citās Jūsu lapās, tas mainīsies arī tur. 

Kā es varu apgriezt attēlus?

Tiklīdz attēls ir pievienots teksta laukumam, Jūs to varat rediģēt (mainīt izmēru, apgriezt, pagriezt, noņemt labojumus). Uzklikšķiniet uz tā, lai atvērtos attēlu rīkjosla, un tad izvēlieties rīku „Apgriezt”, lai attēlu apgrieztu. Šis rīks Jums ļaus izvēlēties attēla vietu, kuru vēlaties apgriezt, velkot attēlu aiz stūra maliņām. Uzklikšķiniet uz „Piemērot”, lai piemērotu veiktās izmaiņās vai arī izvēlieties bultu ikonu, lai izmaiņas atceltu. 


NB! Šis rīks iedarbojas uz attēlu oriģinālajiem izmēriem, mainot tā esošo lielumu un/vai izmērus, lai tas Jūsu apmeklētājiem būtu vieglāk lejuplādējams. Tas nozīmē to, ka, ja tas pats attēls ir izmantots arī citās Jūsu lapās, tas mainīsies arī tur. 

Pēc attēlu izmēru un lielumu maiņas, attēls izmainījās arī citās lapās.

Attēlu rīks (izmēru maiņa, apgriešana, pagriešana) iedarbojas uz attēlu oriģinālajiem izmēriem, mainot tā esošo lielumu un/vai izmērus, lai tas Jūsu apmeklētājiem būtu vieglāk lejuplādējams. Tas nozīmē to, ka, ja tas pats attēls ir izmantots arī citās Jūsu lapās (citā teksta laukumā, galerijā, utt.), tas attēls izmainīsies arī tur. Ja Jūs vēlaties izmantot vienu un to pašu attēlu, bet dažādos lielumos, Jums šis attēls ir jāaugšuplādē vairāk kā vienu reizi. 

Ja Jūs netīšām esat izmainījis attēlam izmēru vai to apgriezis, Jūs jebkurā brīdī varat izvēlēties atjaunot attēla oriģinālos izmērus, teksta laukumā uzklikšķinot uz attēla un attēla rīkjoslā izvēloties „Atjaunot oriģinālos iestatījumus”.
Restore original image

Es savā lapā augšuplādēju dažus attēlus, kas parādās ar Firefox, taču lietojot Internet Explorer, tie pazūd (parādās sarkans krustiņš).

Problēma ir tur, ka Internet Explorer (IE) atbalsta tikai RGB krāsas un attēli, kas iekš IE neparādās, visdrīzāk satur CMYK krāsas. Risinājumu var rast, mainot RGB attēlus caur Photoshop vai citu attēlu redaktoriem. Atrodiet opcijas „Attēls” → „Veids” → „RGB krāsas”. Neaizmirstiet attēlu saglabāt un to no jauna augšuplādēt uz Edicy konta.

Kādus attēlu formātus es varu izmantot savā mājas lapā?

Droši varat izmantot tādus attēlu formātus, kā JPG, PNG un GIF, jo tos atbalsta visi lielākie pārlūki. Izvairieties no tādiem formātiem kā BMP un TIFF, jo identiski attēli šajos formātos parasti ir lielākos izmēros nekā JPG, PNG un GIF formātos.

Kā es varu pievienot attēlus savai galerijai?

Pēc tam, kad esat izveidojis galerijas laukumu (šeit uzziniet kā to var izdarīt), uzklikšķiniet uz tā (vietā, kur redzat uzrakstu „Šī galerija ir tukša”) un Edicy atvērs Jūsu izvēlni „Faili”. Pēc tam Jūs varat ievilkt attēlus savā galerijā.
Add image to gallery

Kā es varu izdzēst attēlus no savas galerijas?

Velciet peli pār attēlu, kuru vēlaties izdzēst, un Jūs ieraudzīsiet miskastes kastītes ikonu. Uzklikšķiniet uz ikonas un apstipriniet savu izvēli.
Delete image from gallery

Vai ir iespējams vienu un to pašu galerijas saturu ievietot dažādās lapās?

Jūs nevarat nokopēt galeriju un pēc tam to iekopēt citā vietā, taču Jūs varat izmantot failu filtrēšanas iespēju, lai padarītu jaunas tādas pašas galerijas radīšanu vieglāku. Lapas apakšā atveriet izvēlni „Faili” un Jūs ieraudzīsiet filtrēšanas izvēlni zem opcijas „Pievienot”. Filtrēšanā izvēlieties esošās galerijas nosaukumu, un visus šīs galerijas attēlus ievelciet jaunajā galerijā.

Manā failu sadaļā ir ļoti daudz failu. Vai ir kāds veids, kā tajos veikt meklēšanu?

Šobrīd vēl mums nav failu kārtošanas un meklēšanas funkcijas, bet mums ir opcija failus filtrēt pēc to augšuplādēšanas datuma un pēc to kolekcijas veida (katrai galerijai ir cits kolekcijas veids). Lapas apakšā atveriet izvēlni „Faili” un Jūs ieraudzīsiet filtrēšanas izvēlni zem opcijas „Pievienot” un izvēlieties sev piemērotāko filtrēšanas veidu.
Filter by

Es savai lapai pievienoju satura laukumu un tagad tas parādās visās lapās!

Tas nozīmē, ka Jūs esat pievienojis satura lauciņu vienam no diviem sekojošajiem elementiem – lapas nosaukumam vai arī lapas kājenei. Edicy atspoguļo lapas nosaukumu un kājeni katrā lapā, lai Jums nebūtu katrā lapā no jauna jāievada sava uzņēmuma nosaukums un kontaktinformācija. Lai izvairītos no šāda satura parādīšanās katrā lapā, vienkārši nokopējiet to un ievietojiet parastajā teksta laukumā. Šeit uzziniet, kā izveidot jaunu teksta laukumu.

Kā es varu pievienot vidžetus no citurienes, kam ir nepieciešams JavaScript (Google AdSense, Twitter, utt.)?

Visdrošākais veids ir pielāgot Jūsu izvēlēto dizainu un pievienot vidžetu kodus tieši iekš Jūsu maketa. Tas pasargās no jebkādām problēmām, kas varētu rasties no tekstu laukumos iekopētiem vidžetu uzstādījuma kodiem. Daži no vidžetiem, tādi kā JavaScript, neradīs problēmas un var tikt ievietoti teksta laukumos caur opciju „Pievienot video/Ievietot kodu”, kas atrodas teksta redaktora rīkjoslā. Mēs ceram, ka drīzumā šī iespēja būs pieejama visa veida vidžetiem.