Saime hakkama. Nädal tagasi jõudis Edicy finantsiseseisvuseni. Me ei võlgne tänasest enam kellelegi raha ning senini suures osas laenude teenindamisele kulunud käive läheb nüüdsest tervenisti Edicy laiendamiseks ja edasiarendamiseks.

Miks me alguses üldse laenu võtsime

Ammust ajast on teada, et Euroopas on tehnoloogia-ala startupile mõistliku rahastuse leidmine keerulisem kui USAs. Eriti meie kõleda kõlaga maailmajaos, Ida-Euroopas. Kui sa ei soovi USAsse kolida, on su valikud siinmail üsna lihtsad. Kas leiad pisikese alginvesteeringu, laenad minimaalse algkapitali 3-5 aastaks või alustad veel väiksemalt — kulutades üksnes seda raha, mis sa eelnevalt juba teeninud oled.

Edicy kontor enne sissekolimist


Edicy on kõigi kolme võimaluse sümbioos. Alustanuna ca 20 000 eurose algkapitaliga, laenasime täiendavad 75 000 eurot võimsama alguse tarbeks juurde. Plaanisime sellest ära elada esimesed 6-12 kuud ning luua selle ajaga toimiv toode. "Päris" investeeringut on riskikapitalistide käest tõenäolisem saada siis, kui sul on reaalne toode koos kasvava kliendibaasiga juba olemas. Ja kolmas osa oli ise käibe teenimine:

Kuidas me laenust vabaks saime

Finantsriskide maandamise eesmärgil alustasime juba esimestel kuudel Edicy kõrvalt klienditööde tegemist — veebirakenduste ja kodulehtede disain ja arendus. See tegevus tõi korraliku lisateenistuse ja hoidis meie jooksva miinuse üsna madalal.

Teisest küljest ähmastas see aga meie fookust. Selle asemel et oma hing ja süda tervenisti Edicyle anda, pidime oma aega alatasa kahe täiesti erineva ärimudeli teenindamise vahel jagama.

Kokkuvõttes tasus see "kindlustus" end üsna pea ära. 2008. aasta septembris vajus Lehman Brothers silmini mutta ning riskikapitalistid pugesid peitu. Ida-Euroopa pättidele nagu meie polnud rahastust enam võimalik leida. Kõigest paari kriisikuuga otsustasime kogu oma ärimudeli täiesti ringi pöörata ja pühenduda tervenisti võlgade tasateenimisele klienditööde toel.

Mõne kuuga suutsime Edicyga tegelemist juba tasapisi jätkata. Siiski, põhiosa energiast läks järgmised kaks aastat ikkagi klienditöödele.

Meie kontor tna


Liigume edasi

Nüüd kus viimane piisk laenudest on makstud, pühendub pool meie 10-pealisest meeskonnast Edicyd arendamisele ja turundamisele. Teine pool jätkab Fraktalina valitud klienditööde tegemist, kuna oleme selles vallas tuntud ja hinnatud tegijateks kasvanud.

Edicy on üha huvtavam äri ja teenus. Nii ei arva üksnes meie — aktiivste ja maksvate kontode pealekasv kiireneb ning me plaanime maagilise 1000 maksja piiri ületada veel lähikuudel.

Me ei ole küll (veel) nii suured nagu meie suurimad konkurendid, kuid oleme nagu väike Eesti koopia — maailmas pidevalt postitiivset kajastust leidev, võlavaba, kiiresti arenev ja õnnelik.

Vastused puuduvad

  • Jaanus 24. sept

    Tublid olete, ootan huvitavaid uuendusi, et neid võimalusel kohe kasutusse võtta. www.tööpakkumised.ee

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse