Nagu võisite varasemalt meie blogist lugeda, olen ma Edicy meeskonna uus ja uhke liige. Kuna minu eelmine töökoht oli Google AdWordsis Google-i Dublini peakontoris, siis oleks mul hea meel jagada sealt ammutatud tarkusi ka Edicy kasutajatega. 

Esimene soovitus hea otsingumootori kampaania loomiseks on sama, mis ühe korraliku veebilehe tegemiselgi - keskendu oma ettevõtte, selle teenuste või toodete kõige tähtsamale osale. Reklaamtekstides kasutatud märksõnad peaksid tulenema otseselt tootekategooriate nimedest. 

Suurimaks veaks otsingumootori kampaania puhul saab olla märksõnade ja reklaamtekstide nõrk seotus. Tulemuseks on vähem klikke, kuna reklaamtekstid tunduvad otsingu kasutajatele ebasobivatena. 

Teise aspektina on oluline teada, et Google võtab paremini toimivate reklaamide pealt vähem raha. Seega võivad sinu reklaamid tõusta parematele positsioonidele kui sinu konkurentide omad ning seda madamala hinna eest. 


Näiteks - kaameraid müües oleks tulus iga mudeli jaoks eraldi reklaamtekst ja märksõnad luua. Tavapäraselt tehakse aga kõikide mudelite jaoks sama reklaam - või isegi veel halvemal juhul - sama reklaami kasutatakse kõikide tootekategooriate juures. See aga toob sulle null klikki potentsiaalsetelt ostjatelt, kes otsivad just kindlaid mudeleid. 

Minu soovitus oleks luua reklaame võimalikult tabava sõnastusega kasutades selleks tootega seotud märksõnu, kuid jäädes siiski mõistlikkuse piiridesse. 

Minu rusikareegliks on eraldi tekstide loomine igale olulisele märksõnale, mida otsitakse Google otsingumootoris üle 200 korra kuus. Otsingutulemuste analüüsimiseks võite kasutada Google Keyword Tool-i, millega saate tulemusi uurida turgude ja keelte lõikes. 

Olete väga teretulnud jagama oma kogemusi artikli kommentaarides, kui olete ka oma Edicyga loodud veebilehte Google AdWords-i abiga reklaaminud. 

Vastused puuduvad

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse