Kui su Edicy's tehtud veebileht on piisavalt valmis, et seda sõpradele ja kolleegidele näidata, on aeg temast ka Google'ile teada anda.

GoogleMuidugi kõik vähegi aktiivsed veebilehed jõuavad lõpuks ka ilma vahelesegamiseta otsingumootori tulemustesse. Kuid samas on väga lihtne selle kiirendamisele ise kohe kaasa aidata, lihtsat anna oma uue veebilehe aadress Googlele.

Tavaliselt võtab sinu värskelt lisatud veebilehe otsingumootoris nähtavaks saamine aega umbes nädala. Hea viis otsinguhiiule silma jääda on kindlasti ka oma veebilehele linkimine Twitteris, Facebookis või mõnel muul juba Google'i poolt indekseeritud veebilehel.

Kuid otsingutulemustesse pääsemine on alles teekonna algus. Tõeline eesmärk on pääseda oma veebilehega otsingutulemustes esimeste hulka iga kord kui keegi otsib veebilehe temaatikaga seotud infot.

Pääse otringutulemustes esimeste hulkaOtsingumootorid matkivad päris hästi inimese mõttemalli — ainult veebilehed, mis on piisavalt unikaalse ja huvitava sisuga pääsevad esimesena välja tulevate tulemuste hulka. Seepärast ongi su järgmiseks tööks oma veebileht üle vaadata, et seal oleks hea sisu ning et see oleks alati ka värske. Kokkuvõttes peab su veebilehel olema see miski, mis su külastajaid tagasi meelitab ning neid sinu veebilehte oma sõpradele soovitama paneb.

Kui oled tehnikateadlikum, siis on võimalus ka täpsemalt hallata oma veebilehe indekseerimist Google'i poolt. Selleks on tarvis oma veebilehe lingikogu (sitemap) Google Webmaster Tools nimelise teenuse kaudu Googlele ette sööta.

Vastused puuduvad

 • 1 27. okt

  1

 • 1 27. okt

  1

 • 1 27. okt

  1

 • 1 27. okt

  1

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse