Postitused sildiga “Uuendus”.
Selle suve suurim uudis meilt oli see, et Edicyst on saamas Voog — sama toote täielikult uuendatud, võimsam versioon. Paljud teie hulgast on juba Voo peale liikunud, ülejäänud järgnevad peagi — siis, kui oleme kasutajakogemuse peenhäälestanud ja Voo beta-versioonist välja toonud.

Teine oluline teadaanne puudutab meie serveriteenust. Kolisime uue, kiirema ja töökindlama serveriteenuse pakkuja juurde. Seetõttu vahetusid ka meie IP-aadressid. Kujutle neid kui serverite maailma postiindekse.

Serverid

Vahetasime tegelikult ära kogu masinavärgi Edicy all. Uued serverid on kiiremad ja paremini optimeeritud, tehnoloogilise poole haldamise — ning sinu südamerahuga — tegeleb suurem meeskond kui varem. Muudatuste viimaseks sammuks saabki olema üleminek Voole, Edicy uuendatud versioonile.

Need, kes on oma saidile domeeni mõnest teisest teenusest importinud (ehk selle siia suunanud), peavad nüüd uueks IP-aadressiks määrama 85.222.234.11. Antud muudatus tuleb teha sinu domeeni nimerserverite haldaja juures, kelleks tavapäraselt on registripidaja.

Vanad seadistused töötavad kuni 1. detsembrini 2014. Seega palume antud muudatus teha ära kindlasti enne seda. Kui sa ei tea, kus seda muudatust teha, siis võta meiega julgelt ühendust aadressil support@edicy.com ja aitame su kiiresti joonele.

Edicy lihtsus ei seisne ainult tavakasutajale suunatud valmislahendustes ja mugavas töökeskkonnas, vaid täisteenuses, mis kätkeb endas kõiki kodulehe haldamiseks vajalikke tööriistu majutusest ja sisuhaldusest kuni disainerile ja arendajale suunatud koodieditori ja teadmistebaasini – abivalmis kasutajatoest rääkimata. 

Seda, et meie töö selles vallas ei ole tuulde lennanud näitavad uued eripalgelised saidid Edicy kasvavas ökosüsteemis.


salasõna.eu / omaasi.com / youroffice.ee – need kolm Velvet Digital Paper'i sulest pärit lehte on internetiavarustel rippunud ligi aasta. Kõigi kolme saidi iseärasuseks on sisu paiknemine ühel põhilehel, kus blogi või toodete kuvamiseks on kasutatud Edicy kataloogitööriista võimalusi. Kõik lehed on ühtlasi optimeeritud mobiilile nii, et uue sisu sisestamine käib ühest kohast ja eraldi mobiilset veebi ehitatud ei ole. Mobiilile on optimeeritud ka kõik teised Edicyga valminud lehed. tallinnbicykleweek.ee / minuunistustepaev.ee – revolutsioonid ja evolutsioonid. Edicy juurde on kogunendu järjest rohkem rohujuure tasandilt kasvanud ja oma elukeskkonda ning samavõrra ka inimsõbralikku veebi panustavaid organisatsioone. Tallinna jalgrattanädal ja Minu unistuste päev on kahe kodanikualgatuse veebikodud, kus põhirõhk on toodud fotodele ja lühikestele selgetele sõnumitele. Selge sõnum ja haarav foto on alati mõjusamad, kui pikad tekstid ja seda eriti kodulehtedel. Fotode lisamine toimub läbi selleks loodud sisuala kuhu saab sisestada ka täpsustava sõnumi tekstina. 


filmmusic.ee / tab.ee / valgusbiennaal.ee lehtedelt leiab tee Eesti parimate heliloojate, ununema kippuva arhitektuuripärandi ja valguskunstnike loomingu juurde. Kõik kolm lehte oma äratuntava käekirjaga pärinevad AKU poiste töölaudadelt. Siin tasub pöörata tähelepanu teemade ja kategooriate ning filtreerimise võimalustele, mis aitavad autoreid ja sündmuseid leida teemade kaupa. Taaskord on abiks paindlik ja mitmekülgne kataloogitööriist. Viimase kolme lehe tehnilise poole on Edicy peal lahendanud Fraktal ja Newtime

Loe lisaks: 

Veebimajutus.ee, Elion, EdicyEnne Edicyt käis kodulehe tegemine nii — ostsid hostingufirmast tüki virtuaalset kinnisvara ja maksid patsiga poisile või veebifirmale hulga raha, et need sulle veebimootori ära seadistaksid ja saidile kujunduse külge paneksid. Pärast seda jäid sa üksi vastutama, et süsteem oleks uuendatud ja lõunamaa häkkerid eemal hoitud.

See oli otsast lõpuni liig raskesti mõistetav, kulukas, aeglane ja sageli halbade tagajärgeega protsess, eriti väikeste ettevõtete ja ühingute jaoks ja just seepärast Edicyd ehitama hakkasimegi. Edicy aga ei asenda hostingu teisi olulisi teenuseid — näiteks emailindust.

Et üksteise häid omadusi võimendada, asusime Veebimajutuse ja Elioniga koostööd tegema ja nad lisasid oma kümnetele tuhandetele klientidele võimaluse oma saite otse nende teenuse kaudu Edicy peale ehitada. Nii saavad lõppkasutajad võimaluse hoida kõik oma seotud veebiteenused ühes kohas, ühe arve peal ja suhelda ühe kasutajatoega.

Esimeste kuude jooksul, mil me teenust katsetanud oleme, on saanud kinnitust lahenduse populaarsus kasutajate hulgas ning tänaseks liitub suur osa uutest Edicy kasutajatest Eestis juba Veebimajutuse ja Elioni kaudu.
Tegime äsja lisanduse, millega on imelihtne meie teenust sõbrale (või ka kolleegidele ning isegi kaugematele sugulastele) soovitada. Kui sõber klikib sinu saadetud kutsel ning tellib meie tasulise teenuse, rakendub talle 50% soodustus ning sina saad tänutäheks 6 kuud meie profiteenust, väärtusega 84€, tasuta.

Sharing with friends

Tasuliste pakettidega saad näiteks kasutada Edicy saidi jaoks oma veebiaadressi ja lisada rohkem alamlehti.

Ühelt poolt on see lihtsalt üks kampaaniakene, ja teisalt tänu nendele, kes meid soovitavad. Aga kolmandalt poolt on see üks isevärki missioon. Nii hoolitseme selle eest, et natuke rohkem lähikuudel loodavatest veebilehtedest näevad head välja ja on lihtsad kasutada nii arvuti kui mobiili kaudu. Ja kes siis seda ei tahaks?

Üks enimsoovitud uuendus — blogipostide sildistamine ehk täägimine on nüüd Edicys olemas. Nii saad sa postitusi nüüd süstematiseerida, sarnased uudised ühise nimetaja, sildi alla koondada.

Näiteks kui kogud postitusse värskeid disaininäiteid maailmast, siis kasuta silte "disain" ja "inspiratsioon", kui aga kirjutad lemmikdisaineritest siis kasuta silte  "disain" ja "inimesed".


Kui su saidil on kohandatud kujundus, siis siltide lisamise võimalus ei ole sulle automaatselt kättesaadav. Nimelt puudub meil õigus sinu kujundust ilma konkreetse loata muuta. Seepärast kirjuta meile aadressil support@edicy.com ning avame selle võimaluse sulle kiiresti.

Tänase Edicy uuendusega lisandus paljusoovitud võimalus galeriis piltidele pealkirju lisada. Lisaks sellele läbisid uuenduskuuri ka pildi- ja failitööriist.

Pealkirja lisamine galeriipiltidele.

Pealkirjade lisamine ja muutmine toimib sarnaselt Edicy teistele funktsioonidele — kõiki muudatusi saab teha otse lehe peal. Pealkirja haldamiseks kliki lihtsalt galeriipildil — see avaneb suurelt koos akna allservas paikneva pealkirjaväljaga. Kirjuta sinna pealkiri ning salvesta muudatused. Saidi külastaja näeb samu pealkirju nüüd samal moel, pilte suureks klikkides.

Edicy uuenenud failitööriist

Võib-olla oled märganud ka seda, et failipaneel on viimasel ajal märksa kiiremaks muutunud. Ehitasime selle äsja suuresti ümber just kiiruse, stabiilsuse ja kasutusmugavuse tõstmiseks. Ühtlasi asendasime vana failikogude filtri uuega ning lisasime kiire otsingu.
Oled sa kunagi muretsema pidanud, et mõni su saidi haldajatest võiks eksikombel olemasoleva paketi või disaini ilma sinu nõusolekuta ära vahetada? Enam mitte. Nüüd saad Edicys iga kasutaja juures valida toimetaja ja omaniku rollide vahel.

Edicy võimaldab veebilehtede ehitamist ja muutmist koostööna.

Toimetajad saavad teha ainult asju, milleks Edicy esmalt mõeldud on — muuta saidi sisu ja ei midagi muud. Neil puudub võimalus hallata paketivalikut või domeene. See tähendab ka seda, et Edicy ei saada neile ka tellimuste aegumisteateid, tänu millele ei koormata nende meiliboksi üleliigse infoga.

Vali toimetaja või omaniku rolli vahel.Saidile lisatud uued kasutajad on vaikimisi määratud toimetajateks. Rolli muutmiseks tuleb kasutajate loetelu juures vajutada lingile "muuda" ning kasutaja kaardi juures valida parempoolsest tulbast "Muuda omanikuks".

Tänaseks kasutab kliendisaitide ehitamiseks Edicyd juba terve rida Euroopa veebiagentuure. Oleme seepärast viimaste kuude arendustöödel keskendunud just arendajate ja disainerite elu lihtsustamisele.

Olulisim arendajate töövahend Edicys — koodiredaktor — sai äsja täielikult ümber ehitatud eelkõige kiirusele ja kasutusmugavusele panustades.
 
Edicy code editor 2.0

Uus disain

Koodiredaktor kasutab brauseri poolt pakutava pinna nüüdsest ära maksimaalses ulatuses. Eesmärk oli luua tööriist, mis nõuaks oma olemuselt võimalikult vähe tähelepanu ja lubaks arendajal keskenduda kõige olulisemale — koodile. Tavapärane suur peamenüü on suurema tööpinna saavutamiseks asendunud väikese nupustikuga lehe paremas alumises nurgas. Juhul kui see vähenegi häirib, on alati võimalus menüü täielikult peita klikates täpilisele ääreribale.

Abi alati käepärast

Ka Edicy arendajate abi on ümber kirjutatud ja uuendatud ja — mis kõige olulisem — kättesaadav otse koodiredaktorist. Alagajatele muudab selline lahendus arendamise oluliselt mugavamaks ja lihtsamaks. Samuti ei pea kogenud arendajad pidevalt Google poole pöörduma kui mõne objekti omadus või mõni koodijupp meelest peaks minema. Lisasime ka alajaotuse päriselu näidete tarbeks. Täiendame seda pidevalt aitamaks arendajatel paremini Edicy funktsionaalsust ära kasutada.

Koodiga töötamine

Koodi redigeerimiseks kasutab uuenenud tööriist Ace redaktorit, mis pakub tipptasemel funktsionaalsust ja on levinumatest brauseri-sisestest koodiredaktoreist moodsaim. Tööriist võimaldab kasutada ka tervet rida kiirklahve, mida arendajad muudes redaktorites kasutama on harjunud.

Lisasime veel mõned käepärased lahendused:
 
  • Lehtede jagamine tääbidesse
  • Failide ja mallide otsing
  • Uue faili, komponendi või malli loomine
  • Piltide eelvaade
  • Tööriista-sisene abi

Lohistamine

Faile ja komponente saab nüüd ka otse sobivasse kohta lohistada koodis. Kursori kohale sisestatakse sobiv märge võttes arvesse mis tüüpi koodiga on tegemist. Piltide haldamiseks ja mõõtude nägemiseks lisasime nii galerii kui ka üksiku pildi eelvaate.

Loodame, et uus koodiredaktor teeb disainerite ja arendajate töö Edicyga senisest veelgi lihtsamaks.

Järgmine peatus — API

Meie järgmine tähelepanu keskpunkt on Edicy avaliku API tegemine. See hõlmab endas rohkemat kui ainult disainimallide haldamist. Lisandub ka andmete API, mis võimaldab välistel rakendustel vahetada andmeid saitidel paiknevate tootekataloogide ja teiste andmebaasidega.
IT-teadlikud kasutajad saavad oma Edicyst ostetud domeeninimede DNS-seadeid nüüdsest ise hallata. See teeb väga lihtsaks oma emailiaadresside tekitamise nii Google kui kohalike hostingufirmade juures — juhul muidugi kui oled kursis terminitega nagu DNS, IP ja MX. 

Edicy DNS manager
Kõigi teiste jaoks jääb Edicy aga toimima automaatselt just nagu varemgi. Küll oleme aga märgatavalt parandanud domeenide otsimise ja ostmise funktsiooni. Kõikide pakutavate domeenide hulgast endale sobiva otsimine on nüüd kordades kiirem.

Osta omale domeeninimi

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse