Tänaseks kasutab kliendisaitide ehitamiseks Edicyd juba terve rida Euroopa veebiagentuure. Oleme seepärast viimaste kuude arendustöödel keskendunud just arendajate ja disainerite elu lihtsustamisele.

Olulisim arendajate töövahend Edicys — koodiredaktor — sai äsja täielikult ümber ehitatud eelkõige kiirusele ja kasutusmugavusele panustades.
 
Edicy code editor 2.0

Uus disain

Koodiredaktor kasutab brauseri poolt pakutava pinna nüüdsest ära maksimaalses ulatuses. Eesmärk oli luua tööriist, mis nõuaks oma olemuselt võimalikult vähe tähelepanu ja lubaks arendajal keskenduda kõige olulisemale — koodile. Tavapärane suur peamenüü on suurema tööpinna saavutamiseks asendunud väikese nupustikuga lehe paremas alumises nurgas. Juhul kui see vähenegi häirib, on alati võimalus menüü täielikult peita klikates täpilisele ääreribale.

Abi alati käepärast

Ka Edicy arendajate abi on ümber kirjutatud ja uuendatud ja — mis kõige olulisem — kättesaadav otse koodiredaktorist. Alagajatele muudab selline lahendus arendamise oluliselt mugavamaks ja lihtsamaks. Samuti ei pea kogenud arendajad pidevalt Google poole pöörduma kui mõne objekti omadus või mõni koodijupp meelest peaks minema. Lisasime ka alajaotuse päriselu näidete tarbeks. Täiendame seda pidevalt aitamaks arendajatel paremini Edicy funktsionaalsust ära kasutada.

Koodiga töötamine

Koodi redigeerimiseks kasutab uuenenud tööriist Ace redaktorit, mis pakub tipptasemel funktsionaalsust ja on levinumatest brauseri-sisestest koodiredaktoreist moodsaim. Tööriist võimaldab kasutada ka tervet rida kiirklahve, mida arendajad muudes redaktorites kasutama on harjunud.

Lisasime veel mõned käepärased lahendused:
 
 • Lehtede jagamine tääbidesse
 • Failide ja mallide otsing
 • Uue faili, komponendi või malli loomine
 • Piltide eelvaade
 • Tööriista-sisene abi

Lohistamine

Faile ja komponente saab nüüd ka otse sobivasse kohta lohistada koodis. Kursori kohale sisestatakse sobiv märge võttes arvesse mis tüüpi koodiga on tegemist. Piltide haldamiseks ja mõõtude nägemiseks lisasime nii galerii kui ka üksiku pildi eelvaate.

Loodame, et uus koodiredaktor teeb disainerite ja arendajate töö Edicyga senisest veelgi lihtsamaks.

Järgmine peatus — API

Meie järgmine tähelepanu keskpunkt on Edicy avaliku API tegemine. See hõlmab endas rohkemat kui ainult disainimallide haldamist. Lisandub ka andmete API, mis võimaldab välistel rakendustel vahetada andmeid saitidel paiknevate tootekataloogide ja teiste andmebaasidega.

Vastused puuduvad

 • 1 26. okt

  1

 • 1 26. okt

  1

 • 1 26. okt

  1

 • 1 26. okt

  1

Edicy blogi

Maailm lihtsaima veebiehitaja taga

Räägitakse