Aadressid

Leia kiirelt abi või jaga oma kogemusi teistega meie kasutajate foorumis või ühendu meiega kirja teel: support@edicy.com või helista: 7460 064

Sisukord

Kuidas saab muuta kodulehe aadressi?

Minge "Seaded" → "Aadressid". Klikkige avanevatel valikutel aadressi muutmiseks, kustutamiseks või lisamiseks.


Klikkides "Lisa aadress" avaneb kolm võimalust:

Kuidas saab endale personaalse domeeni osta?

Personaalse domeeni (nt minunimi.ee) ostmiseks pead olema Edicy Plus või Standard kasutaja (või selleks hakkama). Domeeni ostmiseks logi oma saidile sisse, vali Seaded > Aadressid > Lisa aadress. Uues vaates tuleb sul sisestada soovitud domeeninimi (ilma www-ta), vajutada nupul "Otsi saadavust" ning valida loetelust meelepärase lõpuga domeen. Kui sa ei ole veel Edicy Plus või Edicy Standard paketi kasutaja, pakutakse sulle automaatselt kaasa ka Edicy Plus paketti. Soovi korral saad seda vahetada meelepärasema vastu juba ostukorvi eelvaates.Ostukorvivaates on sul võimalik tooteid eemaldada või vajadusel muuta kaasaostetava Plus või Standard paketi perioodi. Kui oled saavutanud meelepärase tellimuse, siis täida allolevad väljad ning liigu edasi sobiva maksemeetodi valimise juurde. 

Lisasin oma personaalse aadressi, kuid endiselt kuvatakse edicypages.com / edicy.co aadressi.

Vaikimisi loodud edicypages.com / edicy.co aadress töötab edasi paralleelselt Teie aadressiga, kas selleks on siis tasuta edicypages.com / edicy.co aadress või veidi personaalsem domeen koos Edicy Standard / Plus kontoga. Küll aga näete Te oma uut aadressi kui sisestate selle oma veebilehitseja aadressi reale.

Mu isiklik aadress ilma "www-ta" avab mu Edicy kodulehe, kuid koos "www-ga" ei ava. Miks?

See tähendab seda, et Teie peadomeen (nt minufirma.com) on korrektselt Edicy'sse suunatud, kuid alamdomeen (www.minufirma.com) ei ole. Vea parandamiseks peaksite tegema veel ühe pisikese muudatuse oma domeeni nimerserverites.

Kui "www" kirje on Teie nimeserveris olemas, siis Te peate määrama tema tüübiks CNAME ning väärtuseks oma domeeninime (nt minufirma.com). Kui see nii ei ole, siis parandage viga (kui "www" kirje tüübiks on A-kirje, siis kustutage see ning lisage uuesti CNAME tüübina).

Kui Teie nimeserveris ei eksisteeri "www" kirjet, siis Te peate lisama uue alamdomeeni kirje "www" nimega, tüübiks valige CNAME ning väärtuseks oma domeeninimi (nt mycompany.com).

Sain teate mulle kuuluva domeeni aegumise kohta. Kuidas domeeni pikendada? 

  • Sinu koduleht Edicy juures võib olla seotud meilt ostetud või meile suunatud personaalse minunimi.com aadressi/domeeniga. Juhul, kui oled ostnud domeeni meilt, saad seda pikendada minnes oma kodulehe administreerimisvaates: "Seaded" → "Aadressid", vali domeen, mida soovid pikendada ning vajuta "muuda". Siit edasi suunatakse sind domeeni pikendamiseks Edicy poe vaatesse. 
  • Juhul, kui oled oma domeeni ostnud mujalt, ning suunanud selle oma Edicy aadressile, siis pöördu oma domeeni registripidaja juurde ning pikenda see soovitud perioodiks. Juhul, kui Sa ei tea kelle juurest täpselt oled oma domeeni ostnud, saad seda kontrollida kui trükid oma domeeninime whois.net lehele

Kuidas saab oma personaalse domeeni DNS seadeid muuta

Kui oled oma domeeni ostnud Edicyst või selle Edicysse üle toonud, siis on sul võimalik kerge vaevaga oma domeenikirjeid muuta. Selleks vali menüüst "Seaded" → "Aadressid" → "Muuda" (sobiva domeeni juures) ning vali "Halda DNS seadeid".
NB! DNS seadete muutmine võib mõjutada sinu domeeni toimimist ja saidi kättesaadavust. Kui kahtlete muudatuste tegemises, siis võtke eelnevalt ühendust meie kasutajatoega aadressil support@edicy.com.

Oma veebiaadressi suunamine Edicy keskkonda

Peale seda, kui oled liitunud Edicy Standard / Plus paketiga saad sa suunata juba olemasoleva aadressi (nt. minufirma.ee, minufirma.com) oma Edicy saidile. Aadressi suunamine oleneb sellest, kust kohast sa oma domeeni oled soetanud. Allpool on toodud üldine kirjeldus ning allpool leiad täpsustavad juhendid levinumate domeeniteenuse pakkujate kohta. Enne suunamist peab suunatav aadress olema lisatud sinu Edicy saidi aadresside sektsiooni. Kui sul tekib raskusi oma veebiaadressi suunamisel siis võta meiega ühendust aadressil support@edicy.com.

NB! Juhend eeldab, et teie domeeni nimeserver (DNS) jääb teenusepakkuja juurde, kelle käest te domeeni soetasite. Juhul kui soovite ka nimeserveri meie keskonda kolida, siis võtke meiega ühendust aadressil support@edicy.com.

Üldine juhend

  1. Logi oma teenusepakkuja domeeni haldamise keskkonda.
  2. Leia haldus liidesest nimeserveri (DNS) seadistamise võimaluste alt aadressi suunamise osa (näiteks "IP suunamine" ("IP Forwarding") või "Muuda oma A-kirjet" ("Modifying an A-Record")), mille võib leida tavaliselt "DNS haldamise" ("Advanced DNS Management") alajaotusest.
  3. Vali see ning muuda A-kirje IP-aadress Edicy IP-aadressiks: 85.222.234.11
  4. Logi sisse oma Edicy lehele.
  5. Vali alumiselt ribalt ikoon "Seaded" → "Aadressid" ning veendu, et su aadress on ka Edicy’sse lisatud. Selle puudumisel vali “Lisa uus aadress” ning avanevas aknas “Lisa enda aadress”, kuhu sisesta oma aadress.
Märkus: Peale IP-aadressi muutmist võib minna kuni 48 tundi, enne kuid antud aadressil hakkab avanema teie Edicy lehekülg.