Blogi

Leia kiirelt abi või jaga oma kogemusi teistega meie kasutajate foorumis või ühendu meiega kirja teel: support@edicy.com või helista: 7460 064

Sisukord

Kuidas lisada uut blogipostitust?

Valige alumiselt ribalt ikoon "Blogi", mis avab blogipostituste riba. Uue postituse lisamiseks vajutage nupul "Uus artikkel", mis avab tühja postituse põhja ning võitegi alustada postituse kirjutamist.
Blogi postitus

Kuidas blogipostitust avalikustada?

Kõik blogipostitused on esialgu mustandid, mida kohe ei näidata. Kui olete oma postituse valmis saanud ning soovite seda avaldada, siis klikkige “Salvesta” nupu kõrval“Avalikusta” lingil.
Publitseerib

Kuidas blogipostitust kustutada?

Valige alumiselt ribalt ikoon "Blogi". Liigutage hiirt üle blogipostituste ning klikkige postituse kustutamiseks prügikasti ikoonil.
Blogi artikli kustutamine

Kuidas hallata oma blogi kommentaare?

Valige alumiselt ribalt "Blogi" → "Suurenda". Klikkige kommentaaride arvul (nt "4 kommentaari") ning teid juhatatakse edasi kommentaaride vaatesse, kus on võimalik määrata, et tegu on "Rämps" kommentaariga ning selle abil ka soovitud postitused kustutada, kasutades "Kustuta rämpspostitused" nuppu.
Bolgi kommentaarid
Bolgi kommentaarid
Bolgi kommentaarid

Kuidas muuta blogipostituse autori nimekuju?

Te võite näidata postituse all oma nime või Edicy kontoga seotud e-posti aadressi esimest osa. Autori nimekuju muutmiseks mine "Seaded" → "Inimesed" ja klikkige enda profiilil "Muuda". Uues aknas saategi määrata nime, mida blogipostituste all emaili asemel näidatakse. Postituses ei kuvata postitaja täiskujul aadressi võimalike rämpskirjade vältimiseks. 

Kas ma saan teha blogi oma veebi avaleheks?

Jah, saad küll! Selleks muuda esilehe paigutuse tüübiks "Blog & News". Peale seda tunneb Edicy lehe automaatselt ära kui blogilehe ning võimaldab talle postitusi lisada.

Kuidas lisada uut blogi lehte?

Uue blogilehe saamiseks lisa oma saidile uus leht ning vali selle paigutuse tüübiks "Blog & News". Peale seda tunneb Edicy lehe automaatselt ära kui blogilehe ning võimaldab talle postitusi lisada.
Lisa blogi

Minu blogi ribal ei ole "Lisa" nuppu. Mida ma peaksin tegema?

Kui sa näed blogi ribal teadet "Sul ei ole veel artikleid. Alusta uue lisamisega" siis kliki nupul "Uus artikkel". Kui sa näed ainult teadet "Sul ei ole veel artikleid" siis puudub sinu lehe aktiivse keele all blogi tüüpi leht. Selleks, et lisada blogipostitusi tuleb kõigepealt lisada blogi tüüpi leht.

Kuidas ma saan teada oma blogi lehe RSS-voo aadressi?

Oma blogi uudistevoo (RSS) aadressi saamiseks lisa blogi veebiaadressi lõppu laiend ".rss" (näiteks minunimi.edicypages.com/blog.rss või minunimi.edicy.co/blog.rss).

Kuidas ma saan muuta oma blogiposti kuupäeva?

Olles postitusel, mille kuupäeva soovite muuta, minge "Seaded" → "Lehekülg".  Avanevas aknas saate muuta kuupäeva, postituse aadressi ning autorit.

Blogi artikli kupäeva muutmine

Kuidas ma saan muuta oma blogiposti autorit?

Olles postitusel, mille autorit soovite muuta, minge "Seaded" → "Lehekülg". Avanevas aknas saate valida soovitud autori. Autoriks saab määrata ainult olemasolevaid saidi kasutajaid, kes on näha "Inimesed" vaates ("Seaded" → "Inimesed").
Blogi artikli autori muutmine

Lisasin oma blogisse postituse aga kui ma kodulehelt välja login, siis seda ei ole näha. Miks?

Kõik blogipostitused on esialgu mustandid, mida kohe ei näidata. Kui olete oma postituse valmis saanud ning soovite seda avaldada, siis klikkige “Salvesta” nupu kõrval “Avalikusta” lingil.
Avalikusta

Kuidas ma saan lisada oma postitustele silte ning milleks need kasulikud on?

Siltide lisamiseks leiad iga postituse jalusest eraldi välja, kuhu saab silte lisada.


Vajuta väljal ja sisestada oma esimese sildi nimi. Ühele postitusele saab lisada lõpmatu arvu silte.


Kõikide lisatud siltide nimi salvestatakse süsteemi poolt. Kui hakkad järgmise postituse juures sama sildi nime sisse trükkima, siis pakutakse sulle menüüst seda automaatselt. Vajuta pakutud nimetusel ning silt ongi lisatud.


Saidi külastajate jaoks kuvatakse sildid samas kohas, kuhu need ise sisestasid ehk postituse jaluses. 


Kui külastaja klikib mõnel sildil, kuvatakse talle terve loetelu kõikidest postitustest, kus sama silti on kasutatud.


Igal sildi-põhisel postituste loetelul on ka oma aadress, nt http://www.edicy.com/blogi/tagged/võimalused. Kui aadressi muuta selliselt, et sildi osa aadressist asendada olematu sildi nimega, siis kuvatakse külastajale tühi loetelu.


Siltide lisamine võimaldab sul oma uudiseid või blogipostitusi grupeerida. Sinu veebilehe külastaja saab seeläbi siltide abiga välja filtreerida just need postitused, mis talle enim huvi pakuvad.