Google apps juhend

Leia kiirelt abi või jaga oma kogemusi teistega meie kasutajate foorumis või ühendu meiega kirja teel: support@edicy.com või helista: 7460 064

Edicy soovitab oma domeeniga nimi@minufirma.ee kujuliste meiliaadresside jaoks kasutada Google Apps teenust. Google Apps võimaldab ettevõtetel oma domeeni all kasutada erinevaid Google’i tooteid, k.a Gmail e-posti teenus koos viiruse- ning rämpspostitõrjega. Samuti kuuluvad sinna hulka Google Docs, Google’i kalender ja Google Talk. 

Juhend Google Appsi kasutuselevõtuks

Edicy kasutaja jaoks koosneb Google Apps konto registreerimine kolmest etapist:
  • Google Apps konto registreerimine
  • Domeeni omaniku tuvastamine
  • Kasutajate lisamine
Kui domeen ei ole registreeritud Edicy vahendusel, siis võivad siia lisanduda ka järgmised sammud:
  • Gmaili aktiveerimine ja meiliserveri suunamine
  • E-mailide importimine vanast serverist
  • Välise meiliprogrammi seadistamine
Vaatame kõiki neid etappe ükshaaval lähemalt:

Google Apps konto registreerimine

Konto registreerimiseks mine aadressile http://www.google.com/enterprise/apps/business/pricing.html ning kliki nupul "Start now" (asub teenuse "Google Apps" valiku all):


Alusta konto loomist oma aadressi sisestamisega. Jäta valituks "I already own this domain" ning sisesta lahtrisse oma asutuse domeeni aadress (näiteks minufirma.ee).Vajuta "Submit". Edasi palutakse sul sisestada oma kontaktandmed:Andmete sisestamine peaks olema lihtne kui juhtud teadma enda nime ja aadressi. Samas vormis tuleb sul luua Google Apps kontol administraatori kasutaja. See kasutaja saab edaspidi hallata kõiki selle kontoga seotud aspekte. Loe läbi ja aktsepteeri Google Apps konto kasutajatingimused ning sinu konto ongi loodud.

Domeeni omanikuks olemise kinnitamine

Google Apps tahab veenduda, et registreerumise ajal sisestatud domeen (meie näites minufirma.ee) ikka kuulub sulle. Selle kinnituseks pead sa näitama, et sul on võimalik oma domeeniga seotud asju muuta.

Pärast edukat konto loomist suunataksegi sind Google Appsi seadete juurde. Domeeni omanikuks olemise kinnituseks vali ülevalt menüüst "Dashboard", kus kuvatakse administratsiooni kontroll paneel. Vali sealt "Confirm that you own your domain".Kui oled oma domeeni registreerinud Edicy vahendusel või see on korrektselt Edicyle suunatud, siis järgmisel ekraanil tuleks valida meetodiks "Alternate methods". Valige täpsustavalt "HTML file uplaod". Avanenud vaates leidke üles rida "1. Download this HTML verification file". Kopeeri sellel samal real oleva nurksulgude vahel antud failinimi (kujul google34fb6c44f9997e87.html ):Nüüd logi sisse Edicy keskkonda. Seal liigu "Seaded > SEO" ning kleebi sulle antud nurksulgudes failinimi "Google Webmaster" lahtrisse:Vajuta "Salvesta" ning mine tagasi Google Apps domeeni kinnitusvaatesse ja kliki seal "Verify". Sinu Google Apps konto on valmis kasutamiseks.

Kui teie värske domeen on ostetud Edicyst, siis on e-mailide korrektseks toimima hakkamiseks vajalik veel üks samm. Selleks logige sisse oma Edicyga loodud veebilehele, valige menüüst "Seaded > Aadressid", valige enda domeeni nime juurest "Muuda" ning paremast menüüst "Edit DNS settings". Avanenud vaates on teie domeenikirjete seaded. Valige parempoolsest sisualast "Setup Google Apps". Selle tagajärjel lisatakse teile MX-kirjed, mis tagavad e-mailide toimimise. Vajutage "Save changes" ja oletegi valmis.

Oma Google Apps kontole pääsed edaspidi ligi aadressilt https://www.google.com/a

Teised meetodid domeeni omaniku kinnitamiseks

Kui su domeen on registreerinud Edicy vahendusel siis võid ka kasutada nimeserveripõhist kontrollmeetodit. Seda meetodit võib vaja minna kui failipõhine meetod mingil põhjusel ebaõnnestub. Domeeni kontrollimiseks jäta avatuks Recommended method. "Domain name provider" võimalustest vali "Other". Avaneb tekstiala, kus sulle antakse kood, mis on kujul:

google-site-verification=kGspa5CnUIxonkjnoGeLbanvPzoZ1mPo8ltNaZo0y9U

Palun saada see kood koos oma domeeninimega aadressile support@edicy.com.Kui oleme su kirja kätte saanud ning vastavad seadistused ära teinud ja sellest sulle ka teada andnud, siis kliki "Verify" nupul (võid vahepeal brauseris selle lehe sulgeda ning tulla tagasi hiljem aadressile https://www.google.com/a/cpanel/minufirma.ee/VerifyOwnership) ning domeeni kontrollprotseduur on läbitud. Sinu Google Apps konto on valmis kasutamiseks.

Viited