Veebileht

Leia kiirelt abi või jaga oma kogemusi teistega meie kasutajate foorumis või ühendu meiega kirja teel: support@edicy.com või helista: 7460 064

Sisukord

Kuidas ma saan oma veebilehe seadistusi hallata?

Oleneb, mida soovite oma kodulehel muuta. Klikkides "Seaded" on võimalik muuta oma kodulehe "SEO" seadistusi, vaadata oma maksete ajalaugu "Konto" valiku alt ning uurida kodulehe statistikat "Statistika" võimaluse alt.

Kuidas ma saan muuta oma veebilehe nime (pealkirja)?

Oma veebilehe nime saad  muuta kui lähete "Seaded" → "SEO", lahtrisse "Saidi nimetus" ning sisestate sinna soovitud teksti (pealkirja). 

 

Mitmekeelse saidi puhul, saad oma lehe pealkirja muuta, kui lähed "Seaded" → "Sisukaart" ning avad adminvaate paremast ülaservast keelemenüü ja muudad pealkirjad ka seal. Peale muudatuste tegemist vajutage muudatuste kinnitamiseks lehe lõpus olevat "Salvesta" nuppu.

Esimest korda Edicy kontole sisse logides näete disainil teksti "Minu uus sait". Klikkides sellel, saate oma veebilehe nime (pealkirja) muuta ükskõik milleks soovite. 

Kuidas ma lisan oma lehele veebilehe ikooni?

Valige alumiselt ribalt "Seaded" → "SEO". Leidke lehelt paremalt kiri "Sinu saidil ei ole veel ikooni" ning nupul "Choose file" klikkides saate valida oma arvutist soovitud faili. Kui fail lisatud, siis klikkige all ääres olevat "Salvesta" nuppu.


Mis asi on veebilehe ikoon?

Veebilehe ikoon on väike pilt (tavaliselt firma logo), mis ilmub veebilehekülje aadressiribal.

Kuidas on võimalik näha oma kodulehekülje külastatavuse statistikat?

Edicy's on sisse ehitatud statistika moodul, mis näitab Teie lehe külastatavuse üldisemat statistikat. Statistika vaatamiseks minge "Seaded" → "Statistika". 


Lisaks soovitame kasutada Google Analytics'it - selle tasuta teenuse kaudu saate detailsema ning täpsema ülevaate oma kodulehe statistikast. Edicy'sse on Google Analytics'it väga lihtne külge panna. Loe lähemalt selle kohta siit.

Mu kodulehe otsing ei kuva ühtegi tulemust. Mida ma peaksin tegema?

Edicy kasutab Google'i otsingut tulemuste kuvamiseks. See tähendab aga seda, et otsing saab töötada ainult juhul, kui Google teab Teie leheküljest. Loe siit, kuidas oma koduleht otsingumootorite jaoks nähtavaks muuta.

Kuidas ma saan oma kodulehe otsingumootorite jaoks nähtavaks muuta?

Kui olete just loonud uue veebilehe, ei tea sellest veel keegi, kaasa arvatud otsingumootorid. Kui tunnete, et olete valmis oma lehte maailmale näitama, tuleks sellest otsingumootoritele teada anda. Lihtsaim viis seda teha on teatada oma lehest otse Google'ile ja Bingile. Me soovitame siiski kasutada pisut keerulisemat tööriista, Google Webmaster Tools. See on tasuta teenus, mis annab Teile rohkem kontrolli selle üle, kuidas otsingumootorid Teie lehte näevad.

Selleks logige sisse Google Webmaster Toolsi — https://www.google.com/webmasters/tools/ (selleks on vaja Google'i kontot). Lisage oma lehe aadress (www.mycompany.com) oma kontole. Kui Teie aadess on lisatud, palub Google teil tõestada, et olete selle lehekülje omanik. Valige “HTML file” tõestamismeetodina ning teile antakse kood, mis väeb välja umbes nii: “googlef52f1d814b8972e9.html”.

Selle koodi peate nüüd oma lehele lisama. Seda saab teha nii: valige "Seaded" → "SEO". Sellel lehel liikuge allapoole kuni leiate lahtri "Google Webmaster teenuse verifitseerimiseks vajalik faili nimi". Sisestage kood lahtrisse ja vajutage Salvesta. Seejärel saate tõestamisprotsessi lõpetada, vajutades oma Google Webmaster Toolsi lehel “Verify”.

Konto üksikasjad
Verify Google Webmaster Tools

NB! jälgige, et sisestaksite oma Google Webmaster Toolsi lehel õige aadressi. Kui soovite oma lehte tutvustada aadressiga nagu “mycompany.com” siis sisestage ka see aadress, mitte “mycompany.edicypages.com” või "mycompany.edicy.co".

Sellest protsessist saab pikemalt lugeda meie blogist.

Kui olete oma lehe otsingumootoritesse sisestanud, siis jääb teil ainult seda reklaamida. Selleks tuleks saada oma lehele linke populaarsetest blogidest, panna oma leht suurtesse kataloogidesse nagu neti.ee jne. Samuti võiksite kasutada Google Analyticsit, teist tasuta teenust, mis aitab teil oma külastajate kohta infot saada: kust nad tulevad, kuidas teie lehele satuvad ja mida seal teevad. Kuidas lisada oma lehele Google Analyticsi koodi saad lugeda (siit).

Kuidas ma saan oma saidi või lehe Google otsingutulemustest eemaldada?

Google võib indekseerida sinu saidi sulle sobimatul kujul või pakkuda otsingutulemustes lehti, mille oled tegelikkuses juba oma saidilt ise kustutanud. Google Webmaster Toolsi abiga saad aga mugavalt määrata, milliseid lehti sa ei soovi Google otsingutulemustes oma saidi osas leida. Täpsemalt saad selle protsessi kohta lugeda meie blogiartiklist "Kuidas oma lehte Google-st eemaldada".

Kuidas ma saan oma kodulehte verifitseerida Google Webmaster Tools'is?

Me oleme kirjeldanud seda protsessi lähemalt siin.

Kuidas ma saan Google Analyticsi koodi lisada oma kodulehele?

Logige sisse Google Analytics'sse https://www.google.com/analytics/ (selleks on vaja Google'i kontot). Klikkige Lisa uus konto ning registreeruge. Seejärel luuakse Teile kood, mis näeb välja umbes selline:

<script type="text/javascript">
var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));
</script>
<script type="text/javascript">
try {
var pageTracker = _gat._getTracker("xxxx");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}</script>


Kopeerige kood ning minge oma Edicy kodulehele: "Raportid" → "Statistika seaded".  
Google Analytics koodi lisamine raportitesse

Vajutage avanenud aknas nupule "Google Analytics" > 

Kleepige kopeeritud kood avanevasse alumisse välja ning klikkige pilvekujulisel "Salvesta" ikoonil tööriistamenüü alumises servas.

Ärge unustage oma Google Analytics'sse lisada oma õiget aadressi. Kui Te soovite oma kodulehekülge tutvustada "minufirma.com" aadressiga, siis Te peaksite Google Analytics'sse lisama just selle "minufirma.com" aadressi, mitte "minufirma.edicypages.com" või "minufirma.edicy.co".

Kui Te olete Google Analytics'i koodi oma kodulehele lisanud, siis võib minna kuni paar päeva enne kui Google Teie konto aktiveerib ning Te tulemusi hakkate nägema.

Kas mu kodulehel on ka sitemap.xml võimalus?

Sitemap.xml aitab otsingumootoritel Teie kodulehte paremini indekseerida. Edicy genereerib selle automaatselt, selleks lisage "sitemap.xml" oma kodulehe aadressi lõppu (nt minunimi.edicypages.com/sitemap.xml või minunimi.edicy.co/sitemap.xml).