Adresy

Otrzymaj szybką pomoc lub podziel się wskazówkami na forum pomocy, albo skontaktuj się z nami za pomocą e-maila na support@edicy.com

Adresy

Jak zmienić adres strony?

Wejdź w "Ustawienia" → "Adresy". Kliknij jedną z opcji, aby dodać, zmienić lub usunąć adres.

Kiedy dodajesz nowy adres URL, masz do wyboru trzy możliwości:  
  • "Kup nowy" — zakup od Edicy nowego indywidualnego adresu URL, np. mojafirma.com, mojafirma.net, (dostępne dla kont Edicy Pro)
  • "Importuj" — tj. zewnętrzny adres, który już posiadasz (również dostępne tylko dla kont Edicy Pro
  • "Weź za darmo" — wybierz, jeżeli chcesz dodać darmowy adres typu "mojanazwa.edicypages.com". 

Dodałem swój osobisty adres, ale nadal pokazuje się domyślny adres edicypages.com. 

Twój domyślny adres edicypages.com będzie dalej współistniał z osobistym adresem (niezależnie od tego, czy jest to osobisty adres edicypages.com, czy domena powiązana z kontem Pro). Możesz obejrzeć swoją stronę pod nowym adresem po wpisaniu tego adresu w pasku URL wyszukiwarki.

Mój indywidualny adres wpisany bez "www" kieruje mnie na moją stronę edicy, ale z "www" już nie. Co jest nie tak? 

To znaczy, że główny adres domeny (np. mojafirma.com) jest przekierowany poprawnie, ale podstrona (www.mojafirma.com) już nie. Aby to poprawić, musisz dokonać jeszcze jednej zmiany na serwerach swojej domeny.Jeżeli rekord "www" istnieje na twoim serwerze, sprawdź, czy jego typ to CNAME, a wartość to twoja nazwa domeny (np. mojafirma.com). 

Jeżeli tak nie jest, popraw to (jeżeli ustawionym typem rekordu "www" jest rekord A, wykasuj go i dodaj ponownie jako rekord CNAME).

Jeżeli rekord "www" nie istnieje na twoim serwerze, dodaj nowy rekord subdomeny o nazwie "www", typie CNAME i wartości — twoja nazwą domeny (np. mojafirma.com).

Przekierowanie swojego adresu na Edicy. 

Po zarejestrowaniu w Edicy Pro możesz przekierować swój osobisty adres (np. mojafirma.com, mojafirma.co.uk) do Edicy. Proces będzie się trochę różnił w zależności od tego, u którego dostawcy kupiłeś swój adres. Poniżej przedstawiamy ogólne wskazówki przekierowania adresu, oraz dokładne wskazówki dla kilku większych dostawców adresów. Sprawdź też, czy wpisałeś adres w dziale adresowym swojej strony Edicy przed przekierowaniem. Jeżeli coś sprawia ci trudność, prosimy o kontakt pod adresem support@edicy.com.

Uwaga! Przewodnik zakłada, że twoim serwerem DNS pozostanie serwer dostawcy, u którego kupiłeś swój adres. Jeżeli chcesz przenieść swój serwer DNS do Edicy, skontaktuj się z nami na support@edicy.com

Podstawowe instrukcje
  1. Zaloguj się do części administracyjnej strony, na której kupiłeś swój adres internetowy. 
  2. Znajdź opcję "Przekierowania IP" lub "Zmiany rekordu A" (zwykle można to znaleźć w części "Zaawansowane zarządzanie DNS").  
  3. Wybierz tę opcję i wpisz adres IP Edicy: 85.222.234.11
  4. Zaloguj się na swojej stronie Edicy. 
  5. Sprawdź, czy poprawnie wprowadziłeś nazwę swojej domeny w Edicy w dziale "Strona"→"Adresy" — możesz tam kliknąć opcje "Dodaj" lub "Edytuj" swoją domenę. 

Uwaga: Może potrwać do 48 godzin, zanim zmiany wejdą z życie — ale jeżeli będziesz miał szczęście, potrwa to tylko kilka godzin.  

GoDaddy i WildWestDomains
Enom
Register.com