Blogi

Otrzymaj szybką pomoc lub podziel się wskazówkami na forum pomocy, albo skontaktuj się z nami za pomocą e-maila na support@edicy.com

Blogi

Jak napisać nowy wpis na swoim blogu?

Kliknij "Blogi" u dołu swojej strony. Kliknij "Nowy wpis", aby załadować pustą stronę szablonu i zacząć pisać.


Jak opublikować wpis na blogu?

Wszystkie wpisy na blogu są pierwotnie utworzone jako nieopublikowane wersje robocze. Aby je opublikować, kliknij link "Zacznij publikować" znajdujący się obok przycisku "Zapisz".Jak usunąć wpis z bloga? 

Kliknij "Blogi" na niższym pasku narzędzi i najedź myszką na wpis, który chcesz usunąć. Następnie kliknij ikonę kosza. Jak zarządzać komentarzami do swoich wpisów na blogu? 

Idź do "Blogów" i kliknij "Powiększ". Kliknij "... komentarzy" obok wpisu, który chcesz edytować. Wyświetlą się wszystkie komentarze do tego wpisu. Zaznacz je jako "Spam" a następnie użyj przycisku "Usuń spam", aby je usunąć.


Czy muszę wyświetlać swój adres e-mail w każdym wpisie na blogu? 

Nie, zamiast tego możesz ustawić wyświetlanie nazwy. W tym celu wejdź na stronę "Ludzie" ("Strona" → "Ludzie") i zmień swoją nazwę użytkownika na taką, jaka ma się pokazywać we wpisach na blogu.

Czy mogę ustawić swój blog jako stronę główną? 

Tak, możesz — zmień rodzaj układu strony głównej na "Blog i wiadomości". Od tej pory Edicy będzie automatycznie traktować tę stronę jako blog i pozwoli ci dodawać tam nowe wpisy i komentarze.

Jak dodać nową stronę blogową? 

Aby dodać nowy blog, dodaj nową stronę i wybierz rodzaj układu "Blog i wiadomości". Edicy będzie automatycznie traktować tę stronę jako blog i pozwoli ci dodawać tam nowe wpisy i komentarze.W pasku bloga nie ma przycisku "dodaj". Co mam zrobić? 

 Jeżeli pokazuje się wiadomość "Nie masz obecnie żadnych wpisów. Rozpocznij od dodania wpisów", kliknij nią, aby dodać pierwszy wpis. Jeżeli widzisz tylko "Nie masz obecnie żadnych wpisów", to znaczy, że nie ma żadnego bloga w aktualnym języku Twojej strony. Musisz dodać nową stronę blogową, zanim dodasz pierwszy wpis.

Jak dowiedzieć się, jaki jest adres RSS mojej strony blogowej / z wiadomościami? 

Dodaj ".rss" na końcu adresu strony bloga, aby otrzymać adres kanału RSS dla tego bloga (np. mojanazwa.edicypages.com/blog.rss).

Jak zmienić datę wpisu na blogu? 

Wejdź w "Edycję strony" → "Strona", gdzie będziesz mógł zmienić jego adres i autora oraz datę, która będzie wyświetlana jako data publikacji.


Jak zmienić autora wpisu na blogu? 

Wejdź w "Edycję strony" → "Strona" i wybierz użytkownika, którego chcesz ustawić jako autora wpisu. Dany autor musi mieć dostęp do strony i być wpisany w zakładce "Ludzie" w widoku "Ustawienia".Dodałem wpis na blogu, albo nie widzę go po wylogowaniu.

Wszystkie wpisy na blogu są pierwotnie utworzone jako nieopublikowane wersje robocze. Aby je opublikować, kliknij link "Zacznij publikować" znajdujący się obok przycisku "Zapisz".