Serwer

Otrzymaj szybką pomoc lub podziel się wskazówkami na forum pomocy, albo skontaktuj się z nami za pomocą e-maila na support@edicy.com

Serwer 

Czy jest jakieś ograniczenie przepustowości? 

Nasza polityka odnośnie do przepustowości opiera się na zasadzie rozsądnego korzystania.

Czy mogę wykorzystać Edicy na własnym serwerze? 

Nie, hosting stron możliwy jest tylko na serwerach Edicy.

Jak przekierować nazwę swojej domeny do Edicy? 

Przede wszystkim w tym celu musisz być użytkownikiem Edicy Pro
Wejdź w "Ustawienia" → "Adresy". Kliknij "Dodaj inny adres" → "Zaimportuj istniejący adres" i wpisz w polu swoją nazwę domeny (www.twojadomena.com lub podobne).Kiedy już ustawisz adres strony w Edicy, wejdź na stronę rejestratora swojej domeny i odnajdź opcję "Przekierowanie IP" lub "Zmiana rekordu A". Zazwyczaj można je znaleźć pod "Zaawansowaną konfiguracją DNS". Wybierz tę opcję i wpisz adres IP Edicy: 85.222.234.11. Zanim twoja strona zacznie być przekierowywana bezpośrednio na serwery Edicy, może upłynąć do 48 godzin. Dowiedz się więcej o adresach tutaj >>>

Zapłaciłem za Edicy Pro i przeniosłem adresy, ale nie działa. Dlaczego? 

Ukończenie transferu może potrwać do 48 godzin. Aby upewnić się, że poprawnie wprowadziłeś nazwę domeny, wejdź na "Stronę" → "Adresy" i kliknij opcję "Dodaj" lub "Edytuj", jeżeli okaże się to konieczne.

Chciałbym dowiedzieć się o poziom usług, jeżeli chodzi o kopie zapasowe i dostępność. 

Sporządzamy pełną kopię zapasową co 24 godziny i prowadzimy ciągłą replikację danych, aby mieć absolutną pewność, że jeżeli stanie się coś poważniejszego, dane nie zostaną utracone. Przestoje i awarie są częścią życia w sieci i nikt nie potrafi się przed nim zabezpieczyć na 100%, ale robimy wszystko, co się da, żeby Edicy działało przez 99.9% czasu. Jak na razie — pełen sukces.

Czy Edicy oferuje usługi e-mail?

Nie, Edicy nie oferuje usługi e-mail. Proponujemy założenie konta Google Mail (Gmail) dla swojej firmy — Gmail jest niezawodny i bardzo bezpieczny, ma doskonały filtr spamu i umożliwia wysyłanie e-maili z adresów firmowych. Zapoznaj się z wskazówkami Google Apps i Gmail dotyczącymi zakładania kont e-mail dla swojej firmy.

Jeżeli utworzę stronę za pomocą Edicy, czy będę też miał zapewniony hosting?

Tak, usługi Edicy obejmują hosting.