Strona

Otrzymaj szybką pomoc lub podziel się wskazówkami na forum pomocy, albo skontaktuj się z nami za pomocą e-maila na support@edicy.com

Strona

Jak zarządzać ustawieniami strony?

Aby wejść w ustawienia strony, kliknij "Ustawienia". Następnie możesz wybrać różne parametry ustawień, takie jak "SEO", "Konto", "Ludzie" i "Struktura". Możesz też obejrzeć wszystkie informacje zwrotne z formularzy, klikajuąc „Formularze”.

Jak zmienić nazwę / tytuł swojej strony? 

Kiedy po raz pierwszy zalogujesz się do Edicy, zobaczysz szablon strony ze słowami "Moja nowa strona" u góry. Aby wpisać nową nazwę / tytuł , kliknij je dwukrotnie.


Możesz też wejść w "Ustawienia" → "SEO" i zmienić nazwę / tytuł strony w polu "Nazwa strony". Nie zapomnij kliknąć "Zastosuj", kiedy skończysz.


Jak dodać ikonę ulubionych (favicon)? 

Wejdź w "Ustawienia" → "SEO" i odnajdź z prawej strony słowa "Twoja strona nie ma jeszcze ikony ulubionych (favicon)". Kliknij "Wybierz plik", aby znaleźć ikonę ulubionych na swoim komputerze. Pamiętaj o kliknięciu "Zastosuj" po załadowaniu pliku.


Czym jest ikona ulubionych (favicon)?

Ikona ulubionych to mały obraz (zazwyczaj logo firmy), które ukazuje się w pasku adresowym przeglądarki.

Gdzie mogę zapoznać się ze statystykami odwiedzin swojej strony?

Edicy ma wbudowany moduł statystyki, który pokazuje ogólne dane dotyczące odwiedzin Twojej strony. Wejdź w "Raporty", aby obejrzeć unikalne odwiedziny, odsłony stron oraz mapę pokazującą lokalizację najnowszych oglądających.


Polecamy też Google Analytics, darmowy serwis, który dostarcza bardziej szczegółowych i dokładnych statystyk. Edicy ma wbudowaną opcję dodawania Google Analytics do strony. Dowiedz się o nim więcej.

Wyszukiwarka na mojej stronie nie wyświetla żadnych wyników. Co mam zrobić?  

Wbudowane narzędzie przeszukiwania strony Edicy wykorzystuje Google Site Search do odnajdowania wyników, więc działa jedynie wtedy, jeżeli Google wie o Twojej stronie. Dowiedz się, co zrobić, żeby trafić do Google'a.

Co zrobić, żeby moja strona pokazywała się w wynikach wyszukiwarek internetowych? 

Nie jest możliwe, żeby ktokolwiek, nawet wyszukiwarka internetowa taka jak Google, wiedziała o świeżo utworzonej przez ciebie stronie. Jeżeli jesteś już gotów, żeby wyszukiwarki wykrywały twoją stronę, najprościej będzie skorzystać z usług Google Dodaj witrynę i Bing URL Submission. Polecamy jednak korzystanie z Narzędzi dla webmasterów Google , darmowego serwisu, który daje ci więcej kontroli nad tym, jak wyszukiwarki widzą twoją stronę. Oto wskazówki: 

Zaloguj się w Narzędziach dla webmasterów Google — https://www.google.com/webmasters/tools/ (żeby to zrobić, potrzebne jest konto Google). Dodaj adres swojej strony (www.mycompany.com) do swojego konta. Kiedy dodasz adres, Google będzie chciał zweryfikować, czy rzeczywiście jesteś właścicielem strony. Wybierz metodę weryfikacji "plik HTML", na skutek czego otrzymasz kod, który wygląda mniej więcej tak: "googlef52f1d814b8972e9.html". 

Kod weryfikacyjny można dodać do swojej strony w widoku Właściwości Strony. W tym celu wejdź w "Ustawienia" → "SEO".

 
Wprowadź kod weryfikacji w polu "Nazwa pliku weryfikacyjnego Narzędzi dla webmasterów Google" i kliknij "Zastosuj" Następnie zakończ proces weryfikacji klikając "Weryfikuj" na swoim koncie Narzędzi dla webmasterów Google.


Uwaga! Pamiętaj, żeby w koncie Narzędzi dla webmasterów Google wpisać adres w odpowiedniej formie. Jeżeli chcesz promować stronę pod adresem takim jak "mycompany.com", wpisz "mycompany.com", a nie "mycompany.edicypages.com". 

Możesz poczytać więcej o tym na naszym blogu we wpisie "How to make your website show up on Google". 

Kiedy Google zacznie indeksować stronę, będziesz prawie u celu Żeby twoja strona pojawiała się wśród pierwszych wyników wyszukiwania, musisz ją promować, zdobywając linki przychodzące z jakościowych stron o podobnej tematyce. Możesz też wykorzystać Google Analytics, kolejnej darmowej usługi, aby otrzymać szczegółowe informacje o odwiedzających: skąd są, jak trafili na twoją stronę i co na niej robią. Dowiedz się tutaj, jak dodać kod Google Analytics do swojej strony Edicy. 

Jak zweryfikować swoją stronę w Narzędziach Google dla Webmasterów? 

Szczegółowo opisaliśmy proces weryfikacji tutaj.

Jak dodać kod Google Analytics do swojej strony Edicy? 

Zaloguj się w Google Analytics — https://www.google.com/analytics/ (w tym celu potrzebne jest konto Google). Kliknij "Add new account" i zarejestruj się. Otrzymasz fragment kodu wyglądający mniej-więcej tak:script type="text/javascript">

var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");

document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));

</script>

<script type="text/javascript">

try {

var pageTracker = _gat._getTracker("xxxx");

pageTracker._trackPageview();

} catch(err) {}</script>Skopiuj kod i przejdź do swojej strony Edicy. Przejdź do "Raporty" → "Więcej statystyk",


przewiń stronę w dół i kliknij "Ustaw kod Google Analytics". Wklej w to pole otrzymany od Google Analytics kod Javascript i kliknij "Zapisz".
Pamiętaj, żeby na koncie Google Analytics wpisać adres w odpowiedniej formie. Jeżeli chcesz promować stronę pod adresem takim jak "mycompany.com", wpisz "mycompany.com", a nie "mycompany.edicypages.com".Mogą upłynąć maksymalnie dwa dni po dodaniu kodu Google Analytics do strony, zanim zobaczysz wyniki na swoim koncie Analytics.

Gdzie znajduje się sitemap.xml dla mojej strony? 

Mapa strony pomaga wyszukiwarkom lepiej indeksować twoją stronę. Edicy generuje ją automatycznie. Dodaj "sitemap.xml" na końcu adresu swojej strony, aby otrzymać adres mapy strony (np. mojanazwa.edicypages.com/sitemap.xml).