Veebimajutuse teenuse kasutusjuhend

Leia kiirelt abi või jaga oma kogemusi teistega meie kasutajate foorumis või ühendu meiega kirja teel: support@edicy.com või helista: 7460 064

Edicy soovitab oma personaalse domeeniga nimi@minufirma.ee kujuliste meiliaadresside jaoks kasutada Veebimajutuse teenust Start.

Juhend Veebimajutuse teenuse kasutuselevõtuks

Teenuse kasutuselevõtt ja meilinduse toimivaks muutmine koosneb kolmest etapist:
  • Veebimajutuse teenuse Start tellimine;
  • E-maili aadresside loomine;
  • Domeeni seadete muutmine.

Teenuse Start tellimine

Teenuse tellimiseks mine aadressile http://www.veebimajutus.ee/virtuaalserver , otsi loetelust teenus Start ja vajuta nupul "Telli".


Vali avanenud vaates "Ainult serveriteenuse tellimine", kirjuta väljale oma domeeni nimi (nt minusait) ja vajuta nupul "otsi saadavust". Otsingu tulemused näitavad valitud domeeni saadavust ning jätkamiseks vali "Lisa tellimusse", mille järgselt tekib nupp "Kinnita ja jätka tellimust". Kui kõik sobib, siis vajuta nupul.


Järgnevalt tuleks sisestada oma kontaktandmed. Kui sul veel ei ole kontot Veebimajutuses, siis liigu osa juurde "Soovid luua uue kasutaja?..." ning täida alljärgnevad väljad. See ei tohiks väga keeruline olla, kui tead oma nime ja aadressi. Pärast väljade täitmist liigu edasi, vajutades nupule "Loo konto ja jätka tellimist".


Avanenud vaates tuleks täita andmed teenuse tasuja kohta. Vajadusel saad need ka tekitada automaatselt eelnevalt täidetud info põhjal. Loe läbi leping ning kui kõik sobib, siis tee linnuke tärniga määratud kasti juurde ning vajuta nupul "Kinnita tellimus".


Pärast tellimuse kinnitamist saadetakse sulle mõne minuti jooksul konto aktiveerimise kinnitus e-mailile, mille lisasid kasutajaandmetesse. Tellitud teenuse eest kohe tasuma ei pea. Arve teenuse kohta saadetakse sinu e-mailile registreerimisjärgse kuu esimesel nädalal. 

E-mailli aadresside loomine

E-mailile tulnud kirjas on toodud link https://admin.veebimajutus.ee , mille kaudu saad iseteenindusse sisse logida. Iseteenindusest on võimalik  lisada uusi e-maili aadresse, liikuda e-maili lugemise juurde ja palju muud. 


Domeeni seadete muutmine

Lisaks on vaja teha ka väikesed muudatused oma domeeni juures. Kui sinu domeen on ostetud Edicyst, siis saad muudatusi teha oma veebilehe seadete alt. Selleks logi oma saidile sisse, vali menüüst "Seaded" > "Aadressid" ja vali õige domeeni juures "Muuda". Avanenud vaates saad paremal asuvast sisualast valida "Halda DNS seadeid". Järgnevalt oleks tarvis lisada kaks MX-kirjet selliselt, nagu on välja toodud alljärgneval pildil:


Vajutage "Salvesta muudatused" ja oledki valmis!

Kui oled aga domeeni ostnud mujalt, siis tuleks sul oma domeeni kontrollpaneeli juures leida koht, kus oleks võimalik muuta domeenikirjeid ning lisada järgnevad MX-kirjed (vajadusel ka eemaldada olemasolevad MX-kirjed):

* 10 mh7.elkdata.ee 
* 5 mh3.elkdata.ee 

Kui sul puudub ligipääs oma domeenikirjetele, siis võta ühendust oma domeeni haldajaga.


Kui sul peaks tekkima lisanduvaid küsimusi Veebimajutuse teenuste kohta, siis leiad selged juhendid ja vastused siit - https://www.veebimajutus.ee/klienditugi.